Zdroj fotografie: Wiki commons

Slovy „Nejste na to sami. Své zkušenosti s duševním onemocněním můžete nově sdílet s lidmi, kteří mají stejnou zkušenost jako Vy“ zvou pracovníci organizace Fokus Vysočina své klienty na kreativní svépomocnou skupinu. Již proběhly dvě informativní schůzky skupiny, kvůli covidové situaci však organizátoři posunuli začátek pravidelného setkávání na únor.

Nápad založit svépomocnou skupinu představila pracovníkům organizace klientka Lída a získala jejich podporu. Její svépomocná skupina nese název Na houpačce, Lída o ní řekla: „Procházím psychoterapií a hledám sama sebe. Svépomocnou skupinu jsem se rozhodla založit, protože právě toto mi ve FOKUSu chybělo. Chtěla jsem potkávat lidi, kteří zažívají to samé.“

Lída také uvedla: „Lidé s duševním onemocněním jsou často izolovaní, nemají sebedůvěru, aby si našli kamarády, a do společnosti moc nechodí.“ Společně budou tvořit, malovat nebo třeba relaxovat u hudby či dobré knihy. „Příchozí se mohou zapojit, ale také jenom koukat zpovzdálí a prostě jen být s námi, . . . V současné chvíli je určená pro klienty FOKUSu, ale do budoucna bych byla ráda, aby se otevřela i pro veřejnost“ doplnila klientka Lída.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS