Evka Sysalová během pobytu v psychiatrikých nemocnicích zaznamenává pocity ostatních pacientů s různými duševními poruchami. Podívejte se, jak se u člověka mohou projevovat.

Alkohol

Jsem alkoholička a nevím kudy kam. Plácám se v tom pořád dokola. Neumím s tím přestat. Stala jsem se otrokem závislosti. Přiznáivám, stala jsem se závislá. Už vysvitla naděje, ale i tu jsem promarnila. Játra mám špatné. Jsou zvětšené a nemocné. Může mi někdo pomoci? Utápím se v tom. Jsem jako v žaláři. Mám sice klíče, ale nemám tu odvahu ty dveře otevřít a odejít pryč.

Duše

Bolí mě duše. Jsem bledá. Nevím, co si mám počít. Má duše pláče. Jsem nemocná a zoufalá. Svědí mě celé tělo. Jsem zoufalá. Mám touhu žít a zároveň si uvědomuji, že má duše, duch i tělo je nemocné. Bloudím a nevím kudy kam. Jsem svázaná a zoufalá.

Obsese

Jsem zoufalá. Jsem matka a mám děti. Stále mě něco nutí kontrolovat. Bojím se krve a nevím kudy kam. Tato moje nemoc mě svazuje. Jsem v jakémsi otroctví. Chodím sem a tam. Než odejdu z domu pětkrát se vrátím. Zkontrolují sporák, konvice, ledničku a světla. Co se to kruci se mnou děje. Bojím se.

 

 

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS