Fotografie: hlasovaschranka.buzzsprout.com/

Hlasová schránka je nová podcastová série plná povídání s lidmi spojenými se sociální službou  Dobroduší, která je zaměřena na péči o duševní zdraví. O svých zkušenostech již hovořili klienti i dobrovolníci střediska. Zájemci si mohou rozhovory poslechnout na několika portálech, například na Buzzsprout.com.

Podle pracovníků Dobroduše jsou podcasty „o stigmatizaci, o osamělosti, o sociální službě Dobroduš, o dobrovolnictví a o dalších zajímavých tématech.

V prvním díle série promluvily klientky Veronika a Lucie o své „zkušenosti s duševním onemocněním a o tom, jak jim Dobroduš pomohla.“  Otevřeně hovořily „o tom, co jim nemoc způsobuje v osobním životě, jak o své nemoci hovoří před partnery a přáteli a jak jim služba následné péče Dobroduš pomáhá s jejím zvládáním.

Veronika s Lucii hovořily i ve druhém pokračování Hlasové schránky. Zodpověděly některé otázky, které zazněly v prvním díle a nezískaly dostatečný prostor. Posluchači se mohou dozvědět, zda tyto dvě klientky ztratily kvůli nemoci přátele, jak onemocnění ovlivnilo jejich partnerský život a jaké problémy musely řešit v práci. Hovořily také o tom, jak se se svou nemocí vyrovnávaly a s jakými předsudky se potkaly ve společnosti.

V třetím díle série mluvili dobrovolníci sociální služby Péťa, Mirka a Ondra. S moderátorem Filipem si povídali o tom, jakou měli motivaci stát se dobrovolníkem a co jim taková dobročinná aktivita dala i vzala. Mluvili o tom, jak tráví čas s klienty a zavzpomínali i na historky ze svého působení v organizaci.

Autoři Hlasové schránky poděkovali na Facebooku lidem, díky kterým podcastová série vznikla: „Děkujeme všem respondentům – klientům, dobrovolníkům, pracovníkům a všem ostatním spolupracujícím, bez kterých by podcast nevznikl. Doufáme, že se vám bude líbit...“ Podcasty podpořila také známá televizní moderátorka Michaela Jílková.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS