Václav Hovorka je sociálním pracovníkem zaměřeným na péči o lidi s duševní nemocí. Album s autorskými písněmi pomohl vydat svému klientu Štěpánu Petrovi. Oba muži se seznámili v rámci aktivit organizace Péče o duševní zdraví. Její zaměstnanci krátce po Vánocích o novém CD napsali: „Kdybyste měli už dost vánočních koled a cukroví, pusťte si písně ze života našeho klienta Štěpána z alba BÁSNĚ Z PEŘÍ a pořádně si osolte volume!

 

Básník a hudebník Štěpán Petr má za sebou zajímavý životní příběh.  Poté, co mu rodiče zakázali nastoupit na konzervatoř, vzal kytaru a odjel hrát na ulice ve Francii a Itálii. V tomto prostředí měl velké problémy s drogami. „Teď je skoro dvacet let čistý,“ napsal Václav Hovorka, sociální pracovník, díky kterému nahrávka vznikla.

 

Štěpán Petr nejprve složil básně pod vlivem pervitinu, v pouhých šestnácti letech. Hudbu k nim dodělal o několik let později. Své skladby zaznamenal až díky Hovorkovi ve zkušebně v Živanicích.  Oba jsou muzikanti, spolupracovali spolu tři roky a nové album je jejich společným dílem.

 

Zájemci získají album na webové adrese https://stepanpetr.bandcamp.com/releases.

 

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS