Skupina F sdružuje umělce, kteří se potýkají s psychickou poruchou. Ti se již setkali s mnoha předsudky, a proto se snaží podpořit destigmatizaci osob trpících duševní nemocí. K tomu mají pomoci rozmanité projekty, které organizace pořádá, jako jsou výstavy, přednášky a besedy. Spolek založila České galerie, což je sdružení výtvarných umělců.
Na vzniku Skupiny F se podílela také nezisková organizace Fokus Praha, která se dlouhodobě zabývá péčí o lidi s psychickou poruchou. Spojení výtvarného umění s duševní nemocí není neobvyklé. Výtvarně tvůrčí lidi totiž potkávají duševní nemoci mnohem častěji než běžnou populaci. Fokus Praha se zaměřuje na průnik obou oblastí. Snaží se zlepšit psychickou kondici svých klientů pomocí arteterapie a také realizuje různé umělecké projekty
Skupina F se od počátku snažila představit veřejnosti výtvarnou tvorbu lidí, kteří se potýkají s různými duševními nemocemi. Její členové nejprve začali uveřejňovat obrazy a jiná díla na internetu, na vlastních internetových stránkách. Později začali pod hlavičkou České galerie organizovat společné výstavy. Sami k tomu uvedli: „Vytváříme komunitu, kde nikdo už neví, kdo je normální. :)“
První společná výstava výtvarníků s psychickou poruchou měla název ‚Naše duše patří nám.‘ Šlo o prodejní výstavu dvaceti nadějných a zkušených umělců, kteří společně usilují o duševní zdraví. Akce se konala se na adrese Letohradská 10 v Praze 7 a byla podpořena Linhartovou nadací. Začala vernisáží 5. dubna 2018 a skončila v poslední den stejného měsíce . V jeho průběhu se v galerijních prostorách konaly besedy s autory, s profesionálními umělci a s historiky umění.
K propagaci tvorby lidí, kteří se potýkají s duševní nemocí, používá Skupina F i Facebook. Návštěvníci jejich Facebookových stránek se v sekci Fotky můžou seznámit s díly jednotlivých členů skupiny. Sdružení tam informuje také o svých dalších projektech a výsledcích spolupráce, propaguje projekty a akce spřátelených subjektů apod.
Aktuálně se Skupině podařilo získat finanční prostředky na další projekty, a proto připravuje tři výstavy. První se bude konat od 20. sprna do poloviny září v klubu V. kolona, kterou provozuje organizace Green Doors v areálu psychiatrické nemocnice Bohnice. Další se bude konat od 21. září do 25. října v Café Lajka na Praze 7. Na listopad se plánuje přehlídka výtvarného umění v Týnské literární kavárně na Praze 1. Díla bude ve spolupráci se skupinou vybírat kurátor, který v tuto chvíli ještě není znám. Organizátoři připravují také doprovodný program, při kterém chtějí dát prostor nejen výtvarným dílům, ale také poezii a hudbě.