Fotogragie: web organizace Péče o duševní zdraví

Některé organizace se snaží šířit osvětu o problematice psychických potíží mezi studenty středních škol. Odborníci z východočeské Péče o duševní zdraví (PDZ) nedávno navštívili gymnázium F. M. Pelcla v Rychnově nad Kněžnou. „Studenti si například měli možnost vyzkoušet, jaké to je, když člověk slyší hlasy, a vyslechnout si příběh naší peer konzultantky Aničky,“ napsali pracovníci organizace, kteří se semináře účastnili.

Lidé z PDZ navštěvují i jiné školy. Ukazují studentům, jak podporují osoby, kterým do života vstoupilo duševní onemocnění. Informují, na koho se mohou posluchači obrátit, pokud oni sami, nebo někdo z jejich blízkých, potřebují psychickou podporu.

Studentům se beseda v rychnovském gymnáziu velmi líbila. "Besedu bych popsala jako pěkný a pestrý zážitek plný zajímavých informací,“ uvedla posluchačka a dodala: „Bylo vytvořeno bezpečné prostředí pro jakékoliv otázky či vlastní zkušenosti, krásně se poslouchala celá prezentace a velmi obdivuji otevřenost při sdělování příběhu paní Aničky.“ Jedna ze studentek se rozhodla, že chce podporovat lidi s duševní poruchou jako dobrovolnice v Péči o duševní zdraví.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS