Národní ústav duševního zdraví se řed časem pustil do kampaně, která zappadá do jeho úsilí přibližovat veřejnosti problematiku duševního zdraví. Pracovníci ústavu připravili obsahově nabitý web na adrese https://www.opatruj.se/. Nyní chystají Letní školu pro učitele základních a středních škol. Ti se na ní naučí, jak kvalitně pečovat o duševní zdraví své i svých žáků.

Účastníci se dozvědí, jak se nejlépe adaptovat na prezenční výuku, jak předcházet duševním problémům nebo jak vést rozhovor s žákem, který jeví známky psychické nepohody,“ napsali organizátoři. Na akci zvou slovy: „Staňte se učitelem, který opatruje sebe i své žáky!“ 

Seminář se bude konat 12. a 13. srpna a mezi přednášejícími budou takové osobnosti jako nový ředitel Národního ústavu duševního zdraví doktor Petr Winkler nebo bývalý ředitel stejné instituce profesor Cyril Höschl. Na přípravě akce spolupracují také externí odborníci.

Lektoři pohovoří o souvislosti duševního zdraví a covidové krize, o stresu a jeho dopadech na duševní a fyzické zdraví žáků i učitelů, nebo o pravidlech kvalitní psychohygieny. Dozví se bližší informace o tom, jak se v případě potřeby dostat k odborné pomoci. A témat je ještě mnohem více… Více informací naleznou zájemci na webu Opatruj.se.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS