Doktor Filip Španiel a profesor Cyril Höschl, dva muži Národního ústavu duševního zdraví, se často se objevují v médiích, v první třetině dubna oba vystoupili v Českém rozhlasu, v různých pořadech.

Cyril Höschl vystoupil v pořadu Jak to vidí … . Redaktoři pořadu zdůraznili jako důležité téma hovoru psychickou kondici Čechů v době intenzivní pandemie koronaviru. Obsah přiblížili slovy a otázkami: „Uběhl rok od začátku pandemie. Standardem se stalo střídavé zpřísňování restrikcí a jejich uvolňování v závislosti na vývoji epidemiologické situace. Jak se vyrovnáváme s životem v začarovaném kruhu? A co s námi udělala zatím nenaplněná touha po světle na konci tunelu?!

Diagnóza F je pravidelný pořad na Rádiu Wave, který se zeširoka a v různých souvislostech zabývá tématem duševního zdraví. Vystoupil v něm doktor Filip Španiel, který se dlouhodobě zabývá využitím moderních technologií v diagnostice a léčbě duševních poruch. Hovořil o chytrém náramku, který pravidelně odesílá data přes mobilní telefon pacienta. Lékař pak může vyhodnocovat údaje o pacientově denní pohybové aktivitě a zejména o změnách spánku. Z toho je pak možné předvídat, kdy nemoc znovu propukne a zda není nutné například upravit medikaci.

Copyright © 2021 - Spolek KOLUMBUS