Jmenuji se Petr Salamon a jsem hlavním tvůrcem tohoto webu. Rád bych se Vám představil.

Doktoři nejsou zajedno, zda trpím paranoidní schizofrenií nebo schizoafektivní poruchou. Když jsem v atace, trpím obvykle paranoidními bludy nebo zrakovými halucinacemi. Mívám také pocit, že si s druhými lidmi posílám myšlenky nebo že mi někdo dává různé pokyny. Dochází u mě k výkyvům nálad, někdy jsem v mírné mánii a někdy ve smutku, případně v intenzivních obavách.

Už sedm let jsem bez výrazného zhoršení stavu, bez takzvané ataky, tím pádem i bez hospitalizace. Od poslední větší ataky v roce 2015 jsem zažil několik dalších propadů do stavů intenzivních obav, jsem již schopen odhadnout počátek další ataky a v případě potřeby si s doktorem domluvit dočasné zvýšení medikace. Zhoršení stavu přichází pravidelně na konci roku kolem Vánoc.

Nyní myslím, že jsem na dobré cestě za zdravím. Každá moje ataka byla slabší než ta předchozí, a navíc jsem trochu schopen pracovat, byť asi ne na plný úvazek.

Momentálně mám dva malé úvazky. Pracuji jako redaktor pro webový portál www.produsevnizdravi.cz, který patří Spolku Kolumbus, a jako peer lektor v rámci projektu, který s využitím financí z norských grantů založila Vysoká škola polytechnická Jihlava. Je dobré, že se při práci pro obě organizace mohu rozvíjet v oblasti, která mne zajímá nejvíce, tedy ve sféře PR (public relations, v češtině vztahy s veřejností, zejména s médii).

Kolumbus sídlí v Praze a na několika dalších místech, já pro něj pracuji z domu, z Dobré u Frýdku-Místku. Na jeho webový portál píšu články, vyhledávám zajímavá témata, připravuji rozhovory, propaguji stránky, spolupracuji s různými dalšími iniciativami. Vedle toho všeho se také snažím propagovat spolek jako jeho tiskový mluvčí a účastním se porad širšího vedení.

Mám rád neziskový sektor. V této oblasti mám mnoho zkušeností v pozici dobrovolníka, pomáhal jsem kulturním, ekologickým, sociálním i charitativním aktivitám. Nejvíce zkušeností mám v oblastech kultury a ekologie. V podobném oboru jsem také vystudoval vysokou školu, konkrétně šlo o obor Environmentální studia na Masarykově univerzitě v Brně

Mám zkušenosti s prací v médiích, pár let jsem dělal také pomocnou vědeckou sílu na katedře, kde jsem studoval. Co se koníčků týče, baví mě dobrovolnictví, procházky, osobní rozvoj, hudba a obecně kultura, čajovna, hit hit kampaně.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS