Jaro, a spolu s ním i velikonoce. navštívilo centra, ve kterých se věnují péči o lidi s psychickou poruchou. Tématicky ovlivnilo ozdoby, které tam v průběhu roku vyrábějí. Organizace  uspořádaly také různé akce, jako byly například vycházky do jarní přírody nebo velikonoční jarmark.

Opavská organizace Anima Viva uspořádala workshop zaměřený na pletení pomlázek. Akci uspořádali v rámci aktuálního projektu, ve kterém usilují o destigmatizaci lidí s duševním onemocněním. Proto si za lektora vybrali Honzíka, který sám trpí duševní nemocí. Výroba karabáčů je součástí jeho snahy o zotavení a on sám rád pomlázkami obdarovává své kamarády. Klienti Anima Vivy také společně zdobili velikonoční vajíčka a pochutnali si na velikonočním beránkovi.

 

 

 

 

 

 

 Velikonoční tvoření uspořádali pro své klienty také sociální pracovníci z třebíčského Paprsku Naděje. Vyšívali zajíčky, vyráběli velikonoční věnečky z vrbového proutí s motivy kuřátek, květin nebo vajíček.

 

 

 

 

 

Do výroby velikonočních ozdob se pustili také lidé z pardubického střediska Výměník, které provozuje organizace Péče o duševní zdraví. Sociální pracovníci uspořádali velikonoční keramický workshop. Návštěvníci se naučili, jak vyrábět ploché dekorace a tvarovat jednoduché květináče. Vypálené výrobky si mohli odnést domů.

 

 

 

 

 

 

Chráněné terapeutické dílny z psychiatrické nemocnice v Dobřanech pořádaly 10. dubna velikonoční jarmark spojený s opékáním klobás pro pacienty z uzavřených oddělení psychiatrické nemocnice v Dobřanech. Na jarmarku si návštěvníci mohli koupit velikonoční karabáče, hrníčky, ozdobená vajíčka a keramické, dřevěné a textilní ozdoby.

 

 

 

 

 

 

Pražské sdružení Eset Help přivítalo jaro vycházkou do probouzející se přírody. Sociální pracovníci uspořádali pro své klienty výlet do Botanické Zahrady Na Slupi. „Přivítala nás spousta květů, ptačí zpěv a žáby v jezírku, které už byly uprostřed svých námluv,“ napsali lidé z Eset Help na své facebookové stránce.
Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS