Iniciativa Hearing voices je celosvětovým hnutím, které se snaží pomoci lidem slyšícím hlasy. Adi Hasanbašić založil několik svépomocných skupin v duchu Hearing Voices u nás i v zahraničí, v iniciativě působí již 8 let. Své dosavadní poznatky představí na psychoterapeutickém semináři, který Pardubická pobočka organizace Péče o duševní zdraví připravuje na 20. září. Přednáška s názvem Fenomén slyšení hlasů jako běžný jev u člověka se bude konat v Pardubickém Divadle 29 na ulici Sv. Anežky České a začne v devět hodin dopoledne. Bude součástí programu Týdnů pro duševní zdraví.

Hasanbašić se bude ve své přednášce věnovat fenoménu slyšení hlasů a jeho významu v průběhu dějin. Dozvíte se, zda jsou tyto sluchové halucinace běžnou charakteristikou člověka, nebo jde o psychopatologii. Zjistíte, jaké pocity mají lidé, kteří slyší něco, co neexistuje. Představeno bude také hnutí Hearing Voices (v překladu hnutí slyšení hlasů). Dozvíte se, jak se v rámci hnutí k hlasům přistupuje, co znamenají a jak se s nimi pracuje. Přednáška bude otevřená pro diskuzi. Na závěr bude uveden osobní příběh člověka, který má sluchové halucinace.

Součástí akce bude odpolední workshop, který detailně představí, jak je možné pracovat s lidmi, kteří slyší hlasy, a co je v tomto procesu nejdůležitější. Workshop bude mít formu cvičení, diskuze a prezentace.

Hasanbašić momentálně pracuje v Centru duševního zdraví pro Prahu 8 jako case manager a je ve výcviku Otevřeného dialogu. Zajímá se o témata slyšení hlasů, extrémních stavů vědomí, o medicínskou antropologii a kritickou psychiatrii.  Aktuálně je koordinátorem české sítě Hearing voices. V tomto hnutí působí již 8 let.

Copyright © 2020 - Spolek KOLUMBUS