Ve Strakonicích se potkávají lidé, kteří slyší hlasy. Tato setkání jsou bezpečným prostorem, kde mohou sdílet své zkušenosti s těmito, případně s jinými neobvyklými, vjemy. První terapeutická skupina proběhla 13. června od 18:00, další se konají jednou za čtrnáct dní ve stejný čas, tedy každý druhý čtvrtek od šesti hodin. Místem konání akce je pokaždé Strakonické gymnázium na ulici Máchova.

Lidé na těchto setkáních sdílejí vlastní zkušenosti se slyšením hlasů, dozvídají se, jak je vnímají jiní lidé. Navzájem se mohou inspirovat, jak život se sluchovými halucinacemi zvládat. Od ostatních účastníků mohou získat přijetí, porozumění a vzájemnou pomoc a podporu.

Organizátoři se snaží zajistit, aby skupiny byly pro každého bezpečným prostorem. „Každý člověk je individuální a potřebuje své vysvětlení, porozumění,“ píší organizátoři. Také uvádí, že „slyšení hlasů má často příčiny v traumatizujících nebo emočně silných životních událostech.“ Skupiny fungují podle pravidel celosvětového hnutí Slyšení hlasů (Hearing Voices Movement), jsou tedy založeny na principech svépomoci, respektu a rovnosti.

Návštěvu skupiny není nutné předem oznámit, stačí přijít. Pokud účastník zrovna necítí potřebu mluvit, může pouze zůstat přítomen. Zájemci o další informace se mohou ozvat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Pokud raději volí telefonický kontakt, mohou zavolat na číslo +420 606 291 739.Copyright © 2019 - Spolek KOLUMBUS