Na konci listopadu se v pražském Divadle na prádle uskuteční česká premiéra muzikálu NE/NORMÁLNÍ. Hlavní postava, matka a manželka Diana, se snaží zvládat život s bipolární poruchou. Život s touto diagnózou je ústředním tématem představení. V zemích uvedení se muzikál setkal s velikým úspěchem u publika i umělecké kritiky a pomohl zmírnit předsudky veřejnosti vůči maniodepresivní psychóze. Jedná se o současné, moderní, pop rockové dílo, jehož autory jsou Brian Yorkey a Tom Kitt.

Od svého prvního uvedení na Broadwayi byla hra představena na mnoha jevištích po celém světě, například v Severní i Jižní Americe, v několika evropských zemích, v Izraeli nebo v Korei. Získala Pulitzerovu cenu za drama (jako teprve osmý muzikál v historii) a tři ceny Tony, které se každoročně udělují nejlepším americkým muzikálům. Také byla vybrána kritiky napříč Amerikou za "jednu z deseti nejlepších her roku 2010". Ocenily ji mnohá periodika jako například Los Angeles Times, The Washington Post, Rolling Stone a The New York Times.

„Příběh ukazuje čtyřčlennou rodinu z předměstí, která řeší podobně běžné problémy, jako každá jiná rodina. A přesto nejsou jejich životy tak úplně normální. Přísná, sexy a vždy dokonalá matka Diana totiž bojuje posledních 16 let s bipolární poruchou, což značně ovlivňuje celou domácnost… Děj odráží nejen život Diany a její problémy, které přenáší na rodinu, ale nabízí také otázky příměstského života, lidských ztrát, etiky v moderní psychiatrii nebo užívání léků.“ píše česká produkce této divadelní hry.

Divadlo Na Prádle se nachází v samém srdci Prahy, na Malé Straně u břehu Vltavy. Před představením můžete navštívit divadelní kavárnu, otevřenou od 17 hodin, či mnoho okolních malebných míst. Produkci muzikálu realizuje spolek art4rent.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS