Studenti Slezské univerzity v Opavě uspořádali potravinovou sbírku pro středisko Chráněného bydlení pro duševně nemocné. Celkově posbírali čtrnáct beden a tři nákupní košíky vrchovatě naplněné trvanlivými potravinami. Nesbíraly se jenom potraviny, ale i sanitární zboží. Akce se konala ve dnech 8. až 13. dubna.

„Naši klienti jsou často lidé v hmotné nouzi a tak je pro ně například konzerva s tuňákem luxus, který si nemohou sami dovolit,“ vysvětluje účel sbírky Kateřina Víchová, vedoucí Chráněného bydlení z opavské Charity. Potraviny budou užitečné i v rámci aktivit, které tvoří denní program v centru. „Potraviny ale slouží hned dvakrát, protože si z nich klienti připravují obědy v rámci volnočasových aktivit, které jsou pro ně zároveň terapií,“ uvedla Víchová.

Kromě Slezské univerzity se do sbírky zapojilo také několik opavských škol, konkrétně Mendelovo gymnázium, Základní škola TG Masaryka a ZŠ Suché Lazce. V pátek 12. a sobotu 13. dubna se ke sbírce mohli přidat také návštěvníci Obchodního centra Breda & Weinstein. Zboží si pro své klienty převzala opavská charita 13. dubna.

Asociace studentů a přátel Slezské univerzity podobnou sbírku pořádá již několik let. Letos proběhla v rámci charitativní akce „30 dobrých skutků k 30 letům Charity Opava.“ Na její organizaci se kromě studentské unie podílí také samotná univerzita. Součástí kampaně je rovněž darování krve ve Slezské nemocnici.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS