Velký finanční obnos získal jarní dobročinný bazar pořádaný sborem Církve bratrské v Náchodě. Vybraná částka dosahuje více než sto padesáti tisíc korun. Peníze budou věnovány náchodské pobočce organizace Péče o duševní zdraví, která se věnuje péči o lidi s psychickou poruchou. Finance budou použity k nákupu automobilu, se kterým budou sociální pracovníci navštěvovat klienty trpící duševní nemocí.

Díky novému autu bude zajištěna péče o klienty s duševním onemocněním v jejich domácím prostředí, což má velmi pozitivní vliv na výsledek terapie. Organizace Péče o duševní zdraví pomáhá každým rokem cirka sedmdesáti lidem.

Sbor Církve bratské společně s Péčí o duševní zdraví děkovali dobrovolníkům.  „Srdečně děkujeme za neuvěřitelnou energii, odhodlání, zapojení a víru v dobrou věc, jež provázela letošní Jarní dobročinný bazar,“ uvedla organizace PDZ na své webové stránce. Děkovali také lidem, kteří akci navštívili. Přinášeli různé užitečně zboží, které posléze jiní nakupovali.

Výsledná částka byla oznámena v neděli 14. dubna při nedělním shromáždění náchodské Církve bratrské. Další dobročinný bazar proběhne letos na podzim, organizátoři ještě neuvedli přesné datum.

Bazar se koná už od roku 2007, kdy začal jako skromná dobrovolnická aktivita několika členů církve. V současné době se na něm podílí stovka dobrovolníků pod taktovkou organizačního týmu, čtyř žen a jednoho muže. Zisk z bazaru obvykle dosahuje hodnoty mnoha desítek tisíc korun.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS