Organizace Fokus Praha připravuje fotbalový turnaj EASI cup, ve kterém se utkají lidé s psychickou poruchou z více než deseti zemí starého kontinentu. Cílem akce je mimo jiné otevřít společenskou debatu o duševním zdraví.  Akce proběhne 15. až 20. července ve sportovním areálu Pražačka. 

Jedná se o mezinárodní turnaj s dlouhou tradicí a Praha bude hostit jeho 16. pokračování. V naší zemi se bude konat po třetí. Minulé ročníky napomohly otevřít společenskou debatu o duševním zdraví, událost má významně osvětový charakter.  Organizátoři doufají, že akce pomůže zmírnit předsudky veřejnosti vůči duševně nemocným i u nás.  K tomu mají pomoci i vybraní patroni: záštitu nad akcí převzali ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a fotbalista Vladimír Šmicer, vítěz Ligy Mistrů z roku 2005.  Organizátoři si vybrali i zajímavé motto: „Rozkopněme jedno TABU!“

Turnaj lze podpořit různými způsoby. Organizátoři hledají dobrovolníky, kteří by se postarali o doprovod a podporu zahraničním týmům, pomoc při organizaci zápasů, večírku, i dalšího programu. Kromě toho přivítají jakýkoliv finanční příspěvek.

 

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS