V pražském parku Na Pankráci se bude 30. dubna konat festival Čarodějnice na Pankráci 2019. Akci připravuje blízké Café Na půl cesty, pro které jde o programový vrchol roku. Kavárna se zabývá zaměstnáváním lidí s psychickou poruchou. Program začne ve tři hodiny. „V parku se ukazuje pestrost, na kterou jsme v kavárně zvyklí po celý rok – punk, vege jídlo, rodiny s dětmi, lidé z neziskovek, lidé s duševním onemocněním i bez něj,“ píší organizátoři.

Hudební fanoušci si na akci přijdou na své. Mezi hudební vrcholy akce patří alternativně- rockové Zrní nebo skáčkoví Fast Food Orchestra. Program festivalu ale nespočívá jenom v hudbě.  Pro návštěvníky budou připraveny také workshopy, prezentace neziskových organizací, pouť a kromě jiného také stánky s vegetariánskými dobrotami. „Špekáčky, ani jiné uzeniny k prodeji na místě nebudou,“ upozorňují kavárníci.  Součástí akce bude pálení varty, u které si lidé mohou opéct vlastní donesené potraviny.

Součástí letošního ročníku bude fotobudka, která odlehčenou formou poukazuje na “nálepkování” lidí. Nálepky mají negativní vliv na naši toleranci vůči okolí a mohou  být důvodem, proč se například lidé s duševním onemocněním obávají vyhledat odbornou pomoc nebo  proč o své nemoci nemluví  se svým okolím – bojí se, že dostanou nálepku s diagnózou a už na ně okolí bude nahlížet pouze jako na „blázny“.

Café Na půl cesty slouží jako tréninková kavárna pro nácvik pracovních a sociálních dovedností  lidí s duševním onemocněním. Trénink je zde intenzivní, pracovní zatížení se blíží běžnému zaměstnání. Provozuje ji organizace Green doors.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS