11. dubna se budou v Ostravě konat dvě zajímavé akce věnované lidem s duševní poruchou. Obě pořádá sdružení Mens Sana, které se zabývá péčí o tyto lidi. V jednu hodinu odpolední začne turnaj ve stolním tenise o putovní pohár Zlatých gatí, od půl páté potom proběhne Čtení ze šuplíku, neboli čtení autorské tvorby začínajících ostravských autorů.

Turnaj v ping pongu spolupořádá Mens Sana spolu s klubem Mlýnek a domovem pro seniory Slunovrat. Akce se odehraje v Centru volného času Poruba na adrese Vietnamská 1541/3. Účastníci by si měli přinést pálku a míčky, v případě potřeby si je mohou vypůjčit od organizátorů. Také by neměli zapomenout na sportovní oblečení a obuv.

Čtení ze šuplíku spolupořádá zmíněná organizace spolu s Knihovnou města Ostravy. Akce se bude konat na  adrese 28. října 2 v centru Ostravy. Čtení autorských textů doprovodí Jirka Neduha s hudební skupinou Třesk. Tito muzikanti často vystupují na akcích věnovaných lidem s duševní poruchou. Akce se koná za podpory Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostravy.

MENS SANA, z.ú. vznikla v roce 1996 pro podporu a rozvoj psychoterapie, ergoterapie a sociální práce zaměřené na problematiku péče o duševní zdraví, budování komunitní péče v Ostravě a vzdělávání v těchto oborech. V současné době poskytuje sociální služby, kognitivní rehabilitaci, pracovní rehabilitaci, terapeutické, vzdělávací, volnočasové programy, programy na podporu zaměstnávání lidí s duševním onemocněním a programy zaměřené na prevenci a destigmatizaci. Své služby poskytují ročně více než 300 lidem se zdravotním postižením v Moravskoslezském kraji.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS