Mělnický komunitní tým organizace Fokus Praha připravuje pravidelná setkání pro blízké lidí s duševní nemocí. Na první takovou akci mohou zájemci přijít ve středu 10. dubna. Vítáni jsou rodiče, partneři či sourozenci, a všichni další lidé, kteří žijí s lidmi trpícími psychózou a pomáhají jim.


Právě pro ně chtějí organizátoři vytvořit místo, kde mohou sdílet své zkušenosti a získat tak inspiraci, jak co nejlépe pečovat o své blízké. Chtějí pro ně vytvořit bezpečný prostor, ve kterém budou vzájemně sdílet starosti i radosti. Dozví se také nové informace z psychiatrie a z oblasti sociální péče. K tématům pravidelných setkání bude patřit dobrovolná i nedobrovolná hospitalizace, medikace a její vedlejší účinky, stigmatizace a například také omezení svéprávnosti.

Ve vytvořeném kolektivu najdou jeho členové oporu i v těžkých situacích. Mezi další témata totiž budou patřit krize a kritické okamžiky nemoci, důvody odmítání léků nebo místa, na která je možné se obrátit o pomoc.

Setkání se budou konat mezi pátou a půl sedmou hodinou na adrese Kamenická 3451, Mělník, a to v těchto termínech: 10. dubna, 24. dubna, 15. května, 5. června, 19. června, 3. července, 11. září, 2. října. 23. října, 13. listopadu a 4. prosince. Zájemci o další informace mohou kontaktovat organizátorky na telefonu 774 804 931 nebo e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS