Církev bratrská v Náchodě už několik let pořádá charitativní bazar. Lidé mohou sboru darovat oblečení nebo jiné zajímavé předměty, které si posléze zakoupí další lidé. Výtěžek je pravidelně věnován místním sociálně prospěšným organizacím či konkrétním lidem v nouzi. Výtěžek dubnového bazaru sbor věnuje Spolku Péče o duševní zdraví.Akce probíhá dvakrát ročně, na jaře a na podzim. Lidé přinášejí různé zboží, které již nepotřebují, ale které může někomu posloužit či někoho potěšit. Věnovat je možné oblečení, knihy, boty, hračky, časopisy, a nejen to. Organizátoři si vyhrazují právo výběru - věci musí být čisté, nepoškozené a funkční.

Akce se pravidelně koná ve Sboru Církve bratrské, na adrese Purkyňova 584. Předměty do jarního bazaru je možné darovat v pondělí 8. dubna. Jejich prodej se uskuteční od úterý 9. dubna do pátku 12. dubna. 10. dubna se uskuteční módní přehlídka darovaného oblečení, která je v režii dětí a mládeže z okolí sboru. A v pátek 12. dubna bude veškeré zboží prodáváno s padesátiprocentní slevou.

Spolek Péče o duševní zdraví použije získané peníze na koupi vozu, který bude sloužit k návštěvám lidí s duševní nemocí v okolí města Náchod. Díky novému autu bude zajištěna péče o klienty v jejich domácnosti, což má velmi pozitivní vliv na výsledek terapie. Organizace se dlouhodobě snaží, aby se lidé s psychotickou poruchou zapojili do společnosti. Učí je proto praktickým dovednostem potřebným pro život. Organizace pomůže každým rokem cirka sedmdesáti lidem.

Bazar se koná už od roku 2007, kdy začal jako skromná dobrovolnická aktivita několika členů církve. V současné době se na něm podílí stovka dobrovolníků pod  taktovkou organizačního týmu, tedy čtyř žen a jednoho muže. Vybrané dary dosahují mnoha desítek tisíc korun, v roce 2017 byl zisk  121 tisíc korun.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS