Zdroj ilustrace: Nakladatelství Portál

Letos v půli června vydalo Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví (CMHCD) publikaci Můj blízký si vzal život (průvodce pro pozůstalé). Knihu napsali nizozemští autoři, kteří mají dlouhodobou zkušenost s podporou truchlících. Další novou knihu vydalo nakladatelství Portál. Je určena těm, kteří se vypořádávají se stigmatem duševní nemoci a bojují také s vlastní nedůvěrou vůči sobě. Jmenuje se Mám to o sobě říct? .

Kniha Mám to o sobě říct? o předsudcích vůči duševním poruchám je určena nejen lidem s bolavou duší, ale i jejich blízkým a profesionálům, kteří s nimi pracují. V českém vydání je doplněna pasážemi napsanými odborníky z iniciativy Na rovinu. Lidé z Na rovinu již dlouho bojují s předsudky vůči lidem s bolavou duší a mohli tak erudovaně popsat české prostředí.

Publikaci plnou praktických rad, jak s předsudky zápasit, napsala nizozemská psycholožka, která byla sama hospitalizována kvůli psychóze. Nedala se odradit konstatováním psychiatra, že se už nikdy neuzdraví, a nemoc překonala. Později se stala uznávanou odbornicí na téma stigma duševní nemoci.

Kniha Můj blízký si vzal život vyšla díky projektu CMHCD, který byl zaměřený na podporu rodinných příslušníků lidí s duševním onemocněním. Financoval ho Evropský státní fond a český státní rozpočet v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Novou knihu je možné objednat na e -mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle 222 515 305.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS