Zdroj: Wikipedia commonspočítač

Pražská organizace Green doors (GD) se zaměřuje na pomoc lidem, kteří trpí psychickými potížemi. Pomocí nových služeb zapojuje své klienty do světa počítačů. Aktuálně spustila poradnu přes chat na Facebooku, zahájila rovněž počítačové kurzy.

Organizace nabízí klientům pomoc prostřednictvím Facebookového chatu, její pracovníci popsali službu slovy: „Dostanete odpovědi na otázky kolem duševního zdraví. Budete vědět, kam se dál obrátit. Zjistíte, na jakou podporu od státu máte nárok. Na jednání s úřady nebudete sami.“ Na poradnu se mohou obrátit nejen lidé s psychickými potížemi, ale i jejich blízcí.

Dalším novým projektem organizace je kurz ovládání počítačů. Jedná se o pět setkání, během kterých pracovník organizace seznámí klienty se základními počítačovými programy, které mohou nejčastěji požadovat zaměstnavatelé. Mezi témata seminářů patří: „Základní obsluha PC, Word, PowerPoint, Google vyhledávání, E-mail, Videohovory a pracovní portály.“ Obsah kurzu je možné přizpůsobit individuálním potřebám účastníka.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS