Na konci dubna se pracovníci Turnovského Fokusu radovali. Byla dokončena práce na nových prostorech, kde může organizace poskytovat služby klientům, které bolí duše. Prostory (nejen) severočeského Fokusu přivítaly první klienty 3. května.

V novém polyfunkčním centru bude sídlit Centrum denních služeb pro mentálně postižené a Sociálně terapeutická dílna pro lidi s duševní nemocí. Pracovníci Fokusu hned zpočátku naplánovali program služby Sociálně terapeutické dílny, chtějí vytvořit nabídku motivačních, aktivizačních a socializačních aktivit.

Krásná, moderní stavba, která vyrostla tak rychle, že si Turnovští ani nestačili všimnout. Objekt Polyfunkčního komunitního centra se nachází v ulici Skálova za Novou radnicí a je z něho úchvatný výhled do údolí řeky Jizery a na Příhrazské skály,“ popsal nové centrum redaktor oficiálního webu města. Budova je bezbariérová, pohyb do prvního patra zajišťuje klientům výtah.

Na slavnostní otevření, které mělo kvůli protiepidemiologickým opatřením omezený počet účastníků, přišel také starosta Turnova Tomáš Hocke se svým týmem z radnice. „Snažíme se vytvářet podmínky, ale vtisknout život stavbě dává okruh nadšených lidí. Přeji proto štěstí, partu skvělých spolupracovníků a ať se vám tu daří,“ uvedl starosta. Radnici Turnova se podařilo na stavbu získat dotaci z Evropské unie a státního rozpočtu.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS