Příznivci organizace Fokus Praha podpořili její klienty darováním potravin. Darovali celkem tunu a sedm set kilogramů jídla, pití a drogerie. Nadační fond Avast organizaci věnoval významnou finanční podporu na úpravu a vylepšení venkovních konzultačních prostor jednoho z pražských Center duševního zdraví. Lidé mohou Pražský Fokus dále podpořit objednávkou stylových ponožek z e-shopu.

Nadační fond Avast věnoval pražskému Fokusu grant ve výši padesát tisíc korun v rámci nadačního programu Spolu se zaměstnanci 2020. Obdarovaná organizace peníze použila na vylepšení svého Centra duševního zdraví v Praze 8, konkrétně na zdokonalení zahrady, kde se pracovníci potkávají s klienty. 

Lidé z Fokusu také pozitivně hodnotili výsledek dubnové sbírky potravin. Konkrétně uvedli, že „sbírka potravin pro klienty Fokusu Praha dopadla skvěle.“ Poděkovali svým kolegům a také dobrovolníkům, kteří pomáhali ve vybraných obchodech při sběru potravin. Významně a již dlouhou dobu nezištně pomáhá například Tomáš Tahavský, vedoucí sociální firmy Prádelna u Mandelíků.

Sdružení Fokus Praha nedávno spustilo také charitativní internetový obchod – Fokushop. „Zatím náš obchod nabízí náš první speciálně navržený dárkový předmět Fokusekle Freedom First. Jedná se o ponožky z kvalitního materiálu vyrobené v tuzemsku,“ napsali pracovníci organizace na webu. Výtěžek z prodeje bude podporovat další rozvoj služeb pro lidi s duševním onemocněním. Lidé z Fokusu plánují zařadit do internetového obchodu v budoucnu i jiné zajímavé výrobky.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS