Představitelky dětského oddělení psychiatrické nemocnice v Opavě zveřejnily program nemocnice na období letních prázdnin. „Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci covid-19 se bude program léčebně rehabilitačních pobytů přizpůsobovat centrálním epidemiologickým doporučením tak, abychom nezvyšovali riziko možné nákazy,“ uvedly.

Od poloviny července do konce měsíce se bude konat pobyt pro děti s poruchou schopnosti udržet moč nebo stolici. Od poloviny do konce srpna se lékaři zaměří na léčbu dětí, které mají poruchu pozornosti, jsou neurotické, hyperaktivní nebo mají problém se zařazením do společnosti. Druhý zmíněný program děti připraví na nástup do školy. Před pobytem je nutné zaplatit příspěvek ve výši tisíc korun.

Před příjmem dětského pacienta budou lékaři požadovat test na covid-19, který nebude starší než osmačtyřicet hodin. Představitelky opavské nemocnice vyzvaly doktory: „pokud uvažujete o některém z letních léčebně rehabilitačních pobytů pro svoje pacienty, prosím pošlete doporučení.

V době od 30. července do 16. srpna bude oddělení uzavřeno, personál bude čerpat řádnou dovolenou. Plný provoz oddělení bude obnoven 16. srpna v šest hodin ráno.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS