Fokus Praha již nějakou dobu pořádá pohybově-terapeutická setkání. Jejich účastníci pravidelně dostávají příležitost k pohybu i ke sdílení prožitků. Organizace aktuálně hledá nové klienty pro skupinu. Terapeuti uvedli, že odměnou za pohybovou aktivitu je tělesná i duševní pohoda.

„Skupina je terapeuticky zaměřená, nejedná se však o hlubší psychoterapii. Je zde prostor pro sdílení současného stavu, získání podpory či dalšího úhlu pohledu. Druhá část je pohybová, kde vedeme k péči o tělo, uvědomění vlastního těla a jeho signálů, rozhýbání, aktivizaci, interakcím skrze pohybové aktivity, práce s pomůckami a pohybem do hudby,“ napsali organizátoři.

Skupina je určená klientům, kterým prospěje pohyb a práce s tělem i společné sdílení v rámci terapeutické skupiny. Je vhodná pro klienty se zkušeností s psychózou, depresí a úzkostí. Účastníci nepotřebují mít žádnou mimořádnou fyzickou zdatnost.

Skupinu vede Jana Špinarová Dusbábková, registrovaná taneční terapeutka s výcvikem v gestalt psychoterapii, a Anna Horká, muzikoterapeutka. Aby se zájemci mohli přidat, musí projít vstupním rozhovorem v organizaci Fokus Praha a pohovorem s vedoucími skupiny.

Skupina se schází každé pondělí od tří na adrese Meziškolská 2 na Praze 6 v Břevnově. Objednat se lze na čísle 777 800 387 nebo na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS