Organizace Fokus Vysočina každoročně uděluje Křesadlo, cenu pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Aktuálně může veřejnost nominovat dobrovolníka z Havlíčkobrodska nebo Chotěbořska, který nezištně pomáhal ostatním v roce 2020. Nominovaný musí se svou účastí v anketě souhlasit.

Cílem ocenění je zviditelnit dobrovolnictví a podpořit dobrovolníky. Cena se uděluje v rámci slavnostního předávání. Zájemci najdou nominační listinu na webu Fokusu Vysočina – na stránce Dobrovolnického centra Havlíčkův Brod a Chotěboř dole v sekci Soubory ke stažení. Organizátoři sbírají nominační listiny nejpozději do 31.5.2021 na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Fokus Vysočina začal udělovat cenu nejvýraznějším dobrovolníkům ve třech regionech (Havlíčkův Brod a Chotěboř, Pelhřimov a Hlinsko) v roce 2002. Anketa vznikla jako reakce na potřebu oceňovat dobrovolníky, kteří se nezištně zapojují do práce prospěšné pro ostatní. Nápad vznikl na konferenci v Kroměříži (2001) v rámci Mezinárodního roku dobrovolníků. Křesadlo je symbolem vykřesané jiskry lidství.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS