Komunitní tým Kladno, který je společným pracovištěm organizací Fokus Praha a Baobab, připravuje setkávání pro lidi, kteří mají ve svém blízkém okolí osoby s duševním onemocněním. Účastnit se mohou rodiče, prarodiče, partneři, sourozenci a všichni další blízcí osob s bolavou duší.

Účastníci mohou sdílet své zkušeností související s péčí o duševní zdraví blízké osoby, získají bezpečný prostor pro sdílení životních starostí i radostí spojených se životem s člověkem, jenž má psychické potíže. Také si poskytnou vzájemnou podporu v nelehkých životních situacích. Mohou si promluvit s odborníky na psychiatrii a sociální rehabilitaci.

Sociální pracovnice Jaroslava Skučková a psycholožka Monik Štarková, které jsou tvůrkyněmi projektu, uvedly: „I vy, blízcí, mnohdy potřebujete cítit podporu a mít možnost sdílet své případné obavy, nejistoty a potřeby, které s sebou přináší Vaše často nelehká situace.

„Velmi často prožívá náročné životní období nejen sama osoba, která trpí duševními obtížemi, ale i její blízké okolí, které se jí snaží poskytnout co největší podporu a pomoc,“ uvedly průvodkyně setkání. Blízcí se podle nich dostávají do tíživých situacích, kterými „může být například i rozpad rodiny či vztahů s širším okolím, prohlubující se finanční tíseň, stupňující se bezradnost apod.,“ dodaly.

Konání skupiny je prozatím naplánováno na období od dubna do července letošního roku, konkrétně 13. a 27. dubna, 11. a 25. května, 8. a 22. června a 13. července. Skupina je otevřená, v jejím průběhu se může kdokoliv přidat. Jednoho setkání se ale může zúčastnit jen tolik zájemců, kolik definují vládní opatření.

Setkání budou probíhat od půl páté do šesti v prostorách Komunitního týmu Kladno na adrese Husťská 1557 v Kladnu. Zájemci mohou získat bližší informace na telefonních číslech 608 569 222 nebo 608 800 116, případně mohou napsat e-mail psycholožce Monice Štarkové na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS