Obrázek: Wikimedia Commons

Poruchy příjmu potravy jsou spojeny s mnoha předsudky. Destigmatizovat problematiku měl za úkol týden povědomí o těchto poruchách, který se konal na začátku března. Lidé z organizace Na rovinu se chtěli ke kampani připojit, a proto na svém Facebooku publikovali medailonek spisovatelky, která si uvedenými problémy sama prošla.

Sára Báchorová je mladou autorkou, která se i přes svoji diagnózu, nebo snad právě díky ní, snaží pomáhat ostatním, kteří by se mohli ocitnout v podobné situaci. Její kniha An(n)a pojednává o autorčině boji s anorexií a bulimií a nabízí tak autentický náhled na poruchy příjmu potravy,“ napsali lidé z iniciativy Na rovinu, která usiluje o komplexní osvětu v oblasti duševního zdraví.

Sára Báchová podporuje iniciativu Na rovinu, protože sama ví, jak křehké duševní zdraví může být a jak důležité je mluvit o zkušenostech a pocitech, které souvisí s psychickými  nemocemi. Na své instagramové stránce @pod.povrchem lidem přibližuje některá duševní onemocnění a snaží se vytvářet podpůrnou komunitu.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS