Lidé z obecně prospěšné společnosti Bona pomáhají lidem s duševní nemocí, kteří potřebují žít v chráněném bydlení. V této oblasti pomáhají svým klientům i v době nouzových opatření. Zájemci se mohou ozvat sociálním pracovníkům Bony na telefonním čísle 733 130 473 a domluvit si s nimi schůzku, na které proberou budoucí spolupráci.

O chráněné bydlení se Bona stará spolu s organizacemi Fokus a Baobab. „Smyslem našich služeb bydlení je poskytnout vám bezpečný prostor a spolupráci, kde můžete rozvíjet a posilovat své dovednosti, které vám umožní nalézt vlastní cestu založenou na samostatnosti a zodpovědnosti za svůj život,“ napsali lidé z Bony na svém webu.

Organizace nabízí chráněné bydlení, ve kterém společně bydlí celkem deset až patnáct uživatelů služby a všichni se společně podílí na chodu domácností. „Výhodou tohoto bydlení je možnost seznámit se s lidmi, kteří mají podobnou zkušenost, vzájemně se od sebe učit a pomáhat si,“ napsali lidé z Bony.  S bydlením klientům pomáhá tým pracovníků, kteří doprovází nácviky vaření, nakupování, úklidu a dalších dovedností potřebných při péči o domácnost.

Odlišnou službu nabízí tréninkové byty na Praze 8, ve kterých pracovníci také pomáhají upevnit klientům dovednosti, které jsou nezbytné pro samostatný život. Podpora je v nich ale menší než v chráněném bydlení. „Pomáháme vám získat zpět důvěru ve vaše schopnosti a dovednosti,“ uvedli lidé z Bony na svém webu.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS