Obrázek: Wikimedia commons

Co je to vlastně vědomí a jaký má vztah k tělu? Na tuto i další otázky moderátorky Daniely Drtinové odpovídal neurobiolog a profesor psychiatrie Jiří Horáček v rozhovoru vydaném knižně. Společně se zabývali lidským mozkem, duševními nemocemi a dalšími souvisejícími tématy.

Kniha se jmenuje ‚Vědomí a realita: O mozku, duševní nemoci a společnosti‘ a autoři ji představili slovy: „V jakém stavu je současná neurověda? Co se skrývá za duševními poruchami a jak je léčit? Dobrodružná cesta do nitra lidského vědomí vám představí tajemství mozku, možnosti využití psychedelik v léčbě a mnoho dalších témat včetně podstaty našeho vnímání smrti a času.“ Čtenáři se díky knize dozví fascinující fakta o lidské mysli.

Knihu vydalo nakladatelství Vyšehrad. Autoři publikace o svém díle také uvedli: „Kniha zpochybňuje řadu zažitých pohledů na společnost, duševní nemoci, spiritualitu i na nás samé. Obšírně se věnuje také zdroji pocitu plynutí času a související otázce konečnosti, tedy smrti.

Knihovna Václava Havla a nakladatelství Vyšehrad společně představili knihu v rámci on-line debaty, kterou moderoval Martin Žemla, šéfredaktor nakladatelství Vyšehrad. Záznam je k dispozici na Facebooku.

 

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS