Klienti opavské organizace Anima Viva si užili projížďku na motorkách. Pracovnice východočeského spolku Péče o duševní zdraví získala za svou práci regionální vyznamenání, pomáhá lidem s duševní nemocí. Společnost Bona spolu s dalšími neziskovkami vyzvala lidi k respektování aktuální pandemické situace. Radio Wave začalo v září vysílat pořad V klidu, který lidem poradí, jak se za současné krize udržet psychicky v pohodě.

V Plzni debatovali o reformě psychiatrické péče

Plzeňská organizace Ledovec je zaměřena především na péči o lidi s duševní nemocí. Její pracovníci se nedávno podíleli na diskusi o reformě psychiatrické péče v plzeňském kraji. Debaty přes internet, která se konala 9. října, se zúčastnila pestrá směsice lidí, mezi účastníky byli profesionálové, odborníci, úředníci i lidé se zkušeností s psychiatrickým onemocněním. Organizátoři představili nové prvky krajské sítě péče o duševní zdraví, seznámili posluchače s aktualitami z procesu reformy a nabídli prostor k diskusi.

 

Organizace Fokus Praha nabízí psychoterapeutickou péči přes internet

Organizace Fokus Praha, již dlouho etablovaná v oblasti péče o duševní zdraví, rozšířila své služby. Díky dotaci od Komerční banky můžou její psychologové poskytnout psychoterapii i lidem, se kterými se nemohou setkat osobně, nově mohou pečovat o své klienty i přes internet. „Distanční pomoc je dnes opět potřeba víc než kdy jindy!“ uvedli lidé ze sdružení v reakci na aktuální pandemii nemoci COVID - 19. Psycholog se s klientem nejprve potká tváří v tvář, poté následuje celkem dvanáct psychoterapeutických on-line setkání. Více informací o terapii, kterou nabízí pražský Fokus, naleznou zájemci na Facebookové stránce Psychoterapie Fokus Praha.

 

Sociální pracovnice z organizace Péče o duševní zdraví získala ocenění Duhové křídlo

Pardubický kraj každoročně oceňuje práci profesionálů i dobrovolníků v oblasti sociální práce, vybraným osobnostem uděluje ocenění Duhové křídlo. Letos se slavnostní předávání cen uskutečnilo v září, kvůli koronavirovým opatřením se konalo netradičně ve venkovních prostorách a nikdo kromě oceněných a předávajících nebyl na akci přítomen. Vyznamenání za svou vytrvalou práci získala Kateřina Kolínská, vedoucí pardubického střediska Péče o duševní zdraví.

Lokální pobočka Péče o duševní zdraví v Jičíně byla přesunuta do nových prostor. Nově sídlí v zrekonstruované budově takzvané ‚bývalé VZP‘, ze které vzniklo ‚polyfunkční komunitní centrum Jičín,‘ na adrese 17. listopadu 861.

 

Klienti opavské organizace Anima Viva si užili projížďku na motorkách

Díky našim milým příznivcům, Autoškole Smolíček, si klienti naší sociální rehabilitace mohli vyzkoušet osedlat "divoké oře" a zažít si pocit drsného motorkáře,“ uvedli pracovníci opavské organizace Anima Viva na svém Facebooku. Více informací o autoškole je uvedeno na její Facebookové stránce (https://www.facebook.com/autoskola.autosmolicek).

 

Neziskové organizace, mezi nimi obecně prospěšná společnost Bona, vyzvaly veřejnost k chování adekvátnímu aktuální koronavirové krizi

Slovy „v jarní vlně šíření koronaviru čelily nevládní organizace náporu klientů a práce srovnatelnému se středně velkou katastrofou. Situace se opakuje, jen s mnohem horšími čísly,“ začalo prohlášení adresované široké veřejnosti. Stojí za ním několik desítek nevládních organizací, mezi nimi i obecně prospěšná společnost Bona, která se věnuje péči o klienty s duševní nemocí. Signatáři vyzývají k soucitu s těmi, kteří ponesou následky ve svém životě. Prosí čtenáře prohlášení, aby dodržovali základní pravidla: „nosme při kontaktu s druhými roušky, zdržme se v nejbližších týdnech sociálních kontaktů, vyhýbejme se větším skupinám, udržujme odstup dva metry, myjme si ruce a používejme dezinfekci, zavolejme lékaři, pokud pociťujeme příznaky onemocnění, využijme aplikaci erouska.cz.

 

Senioři si díky Národnímu ústavu duševního zdraví procvičí paměť a pozornost

Národní ústav duševního zdraví nabízí lidem starším šedesáti let on-line trénink paměti a pozornosti. Účastníci nesmí mít psychiatrické a neurologické obtíže. Cvičení pod dohledem výzkumníků a psychologů je možné absolvovat z pohodlí domova. Zájemci musí projít vstupním vyšetřením kognitivních funkcí v sídle NUDZ v Klecanech u Prahy, po kterém bude následovat celkem osmnáct tréninkových sezení. Stejné vyšetření proběhne i na závěr spolupráce, účastníci proto získají zpětnou vazbu o úrovni svých kognitivních funkcí na začátku a na konci programu. Trénink bude probíhat v listopadu a v prosinci. Více informací získají zájemci po zkontaktování pracovnice ústavu na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Green doors nechává své kavárny otevřené, zákazníky obslouží přes okénko

Organizace Green doors provozuje v Praze několik kaváren, ve kterých pracují lidé trpící duševní nemocí. Aby umožnila pokračování této pracovní rehabilitace, rozhodla se nezavřít své provozy úplně, bude zákazníky obsluhovat přes okénko. „Věříme, že si k nám i přesto cestu najdete, rádi vám připravíme vaše oblíbené dobroty s sebou. Trénink pracovních dovedností pro lidi s duševním onemocněním u nás běží dál,“ napsali lidé z Green doors na svém webu.

 

Český rozhlas zařadil do vysílání pořad, který pomůže psychicky zvládnout pandemii nemoci COVID - 19

Radio Wave začalo v září vysílat pořad V klidu. V sérii rozhovorů se psycholog Dalibor Špok spolu s moderátory zabývá každodenními problémy, se kterými se Češi v aktuální krizové situaci potýkají. Společně řeší problémy, které Čechy znejisťují, rozčilují, nebo se kterými si neví rady. „Probíráme mezilidské vztahy, práci i to, že toho všeho už máme tak nějak plné zuby,“ napsali lidé z Radia Wave na svém webu. V jednom rozhovoru Dalibor Špok například uvedl: „když dokážeme jako mladí zpracovat svou vlastní smrtelnost, má to pro nás obrovský přínos.“

 

Psychiatrická nemocnice Bohnice prosí o pomoc v aktuální krizové situaci

Na jaře šili lidé textilní roušky pro psychiatrickou nemocnici v Bohnicích. „Převážná většina z nich byla využívána našimi pacienty a zaměstnanci, některé jsme darovali jiným potřebným osobám a organizacím,“ uvedli pracovníci nemocnice na svém webu.  Zásoby, které lidé pro zařízení připravili, se bohužel nezadržitelně tenčí. Proto léčebna opět prosí veřejnost o další pomoc, o další roušky.

 

Brzy vyjde kniha Z deprese ke štěstí

Na listopad je naplánován začátek předprodeje knihy Z deprese ke štěstí, která je autentickou zpovědí mladé maminky, jež se rozhodla o depresi a sebevražedných myšlenkách nemlčet. Autorka se chce také podělit o vlastní zkušenost s vyhořením a se zvládnutím deprese bez antidepresiv. „Kniha je především o hledání štěstí v životě, skrz všechny ty rány na duši. V příběhu vás vezmu nejen na cestu dolů na dno, ale taky po schodech vyvedu nahoru zpátky ke světlu,“ napsala autorka. Kniha je inspirativní, poskytuje návody i myšlenky ze světa osobního rozvoje, přitom působí jako balzám na duši.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS