Společnost Škoda Auto darovala organizaci Fokus Vysočina automobil. Klienti stacionáře v Ondřejově si mohou vyrobit skleněné předměty ve sklářském ateliéru. Ministerstvo zdravotnictví zve na konferenci o aktuálních změnách v psychiatrické péči.

Sociální pracovníci z úřadů se mohou vzdělat v oblasti péče o duševní zdraví

Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví nabízí kurz, na kterém se sociální pracovníci státní správy i samosprávy naučí, jak má vypadat správná péče o lidi s duševním onemocněním. Posluchači získají široké spektrum znalostí užitečných při jejich práci. Kurz bude trvat dva dny, celkově 16 hodin, podmínkou získání osvědčení je devadesátiprocentní účast na školení. „Výuka probíhá převážně praktickou formou, s důrazem na interaktivitu a praktická cvičení. Koncepce výuky je multiprofesionální - je založena na rozmanitosti pohledů jednotlivých profesí,“ zvou lidé z pořádající organizace. Posluchači si „osvojí nové metody zapojení klientů a dlouhodobé práce s nimi.Bližší informace jsou uvedeny na webu centra.

 

Organizace slaví významná výročí

Přesně před pětadvaceti lety, konkrétně 29. 8. 1995, byla založena organizace Péče o duševní zdraví, která působí ve východních Čechách a pečuje o lidi s duševní nemocí. „Děkujeme všem, kteří nás podporují v naší činnosti, všem klientům za jejich projevenou důvěru a také všem zaměstnancům ať už současným či bývalým za jejich vytrvalé pracovní nasazení a víru, že svou činností mohou změnit systém péče o lidi s duševním onemocněním,“ poděkovali lidé z vedení organizace.

Shlédněte průřez fotografií z uplynulého čtvrtstoletí činnosti PDZ:

 

Výročí třiceti let letos oslaví organizace Fokus Praha, která se již dlouho zabývá péčí o lidi s psychickými potížemi. Oslava se koná 24. září od sedmi hodin večer, má ale omezenou kapacitu návštěvníků. Protože se koná na lodi kotvící na smíchovské náplavce, může se zúčastnit jen tři sta lidí. AKCE ZRUŠENA

Pražský Fokus ale chystá hromadnou akci, která bude mít větší kapacitu. Připravuje happening na oslavu třiceti let komunitních služeb v oblasti duševního zdraví. Oslava se bude konat 14. září na Střeleckém ostrově, jejím ústředním heslem budou slovašlape nám to třicet let.Zdarma budou k dispozici šlapadla pro všechny lidi otevřené k tématu duševního zdraví. Program je nabitý, Klub Mosty bude předávat ceny Psych‘o‘scar, zazpívají hvězdy z Muzikálu (Ne)normální, ...

 

Škoda Auto pomáhá

Celkem sto vozů Škoda Octavia Combi věnovala mladoboleslavská automobilka organizacím, které poskytují terénní sociální služby, nebo pomáha v boji proti Covid – 19. Jedním z podpořených sdružení je také Fokus Vysočina. „Během této náročné doby sázíme ve Škoda Auto na rychlou, nekomplikovanou a efektivní pomoc. Proto podporujeme všechny, kteří jsou závislí na mobilitě,“ vysvětlil Bernhard Maier, předseda představenstva společnosti Škoda Auto. Sociální pracovníci Fokusu budou díky autu snadněji dojíždět za klienty, kteří bydlí na hůře přístupných místech.

 

V Ondřejově nově otevřeli sklářský ateliér

Od 1. září funguje v Denním psychiatrickém sanatoriu Ondřejov sklářský ateliér. Věnují se v něm technice Tiffany – tvorbě šperků i dekorací pro interiér, a to jak na profesionální, tak amatérské úrovni. Ateliér je otevřený od pondělí do pátku v prostorách, kde se běžně koná arteterapie.

 

Ministerstvo zve na konferenci o nové podobě péče o duševní zdraví

Ministerstvo zdravotnictví České republiky zve na konferenci s názvem Vidíme již novou podobu péče o duševní zdraví v praxi?, která se uskuteční na přelomu září a října (ve středu a ve čtvrtek) v hotelu Flora v Olomouci. Toto sdílení poznatků mezi odborníky má být součástí procesu reformy psychiatrické péče. „Cílem konference a workshopů je na základě zkušeností lidí z praxe informovat a diskutovat o aktuálním stavu reformy včetně financování, vzdělávání, rozvoji akutní péče, nových službách, ochranných léčbách, kvalitě péče a zapojování uživatelů,napsali pořadatelé z ministerstva. Na internetu je k dispozici přihlašovací formulář

 

Učitelé pražských škol se naučí, jak komunikovat s žáky o tématu duševního zdraví

Iniciativa ‚Blázníš? No a!‘ přináší informace o problematice duševního zdraví mladým lidem ve věku patnácti až dvaceti let, spolupracuje především se základními a středními školami. Nově připravila školení i pro pedagogy, účastníci kurzů z jejich řad se dozví základní informace o nejčastějších duševních onemocněních. Díky školení budou vědět, jak si udržet vlastní duševní zdraví, jak o něj pečovat a jak tuto důležitou dovednost zprostředkovat svým žákům. Naučí se, jak rozeznat signály, které mohou predikovat počátek duševní krize žáka. A to není všechno. Do kurzu se mohou zájemci přihlásit na webu Fokusu.

 

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS