Nebýt virové pandemie, navštěvovali by lidé z ústeckého střediska organizace Péče o dušení zdraví (PDZ) střední školy s preventivním vzdělávacím programem ‚Duševní nemoc? No neblázni!‘. Cílem projektu je připravit studenty na situaci, kdy se u nich nebo u někoho v jejich okolí rozvine psychická porucha.

Ústecká pobočka Péče o duševní zdraví využívá zkušeností Jičínského střediska organizace, které s podobným pořadem navštěvuje místní střední školy již několik let. Protože se program osvědčil, bude putovat dál. Je součástí snahy sdružení odstraňovat obavy z psychiatrické léčby a zmirňovat sociální vyloučení lidí s duševním onemocněním

Intenzivní zážitkový vzdělávací program je inspirovaný podobnými projekty ze zahraničí. Přináší informace o životě lidí s duševní nemocí, bourá mýty a umožňuje sdílení zkušeností.

Proč je tato aktivita pro organizaci důležitá? „Psychické onemocnění není neobvyklé a může postihnout každého člověka v průběhu celého života. Každý čtvrtý člověk se setká s nějakou formou duševního onemocnění, které vyžaduje odbornou pomoc. Proto je důležité mít potřebné informace a vědět, kde mohu vhodnou pomoc najít,“ napsali členové sdružení.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS