Sociální podnik ABC Servis Pardubice patří východočeskému sdružení Péče o duševní zdraví a zaměstnává lidi, kteří trpí psychickými potížemi. Dosud se staral hlavně o úklid, nově svým zákazníkům nabízí také praní a žehlení.

Neustále rosteme a rozvíjíme se,“ napsala tisková mluvčí organizace Michaela Venclová. Podnik v roce 2019 investoval do nového vybavení, jako jsou pračka, sušička a žehlička s vyvíječem páry. Pořídil si také regály, koše na prádlo a další pracovní prostředky, následně rozšířil svou nabídku služeb o praní a žehlení. Díky investicím, které umožnila finanční podpora získaná od hejtmanství Pardubického kraje, firma získala nové zákazníky a vytvořila další pracovní místo pro jednu osobu se zdravotním hendikepem.

 „S novým vybavením jsme spokojení. Jsme teď schopní nabídnout zákazníkům širší portfolio služeb. Nejen, že to k nám přivádí zákazníky nové, ale oceňují to i zákazníci stávající, kteří teď mohou odebírat celý balíček, jak služby prádelny, tak služby údržbářské a úklidové,“ uvedl jednatel společnosti Pavel Kamp. 

 ABC servis Pardubice s.r.o., je integrační sociální podnik, který zaměstnává osoby se zdravotním handicapem, především osoby s duševním onemocněním, na poli úklidových a servisních služeb. Firma zaměstnává z celkového počtu zaměstnanců více než pětadevadesát procent osob s invalidním důchodem. 

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS