Společnost Tesco vyhlásila celorepublikovou soutěž neziskových organizací. Rozdělila republiku na devadesát mikroregionů a v každém z nich vybrala tři místní sdružení, které se ucházely o podporu svých projektů ze strany veřejnosti. V jedné z pražských oblastí soutěžil spolek Kolumbus se svým projektem ‚Ruku v ruce společně pro Prahu‘.

Firma Tesco Stores ČR, Nadační fond Tesco a Nadace rozvoje občanské společnosti společně vyhlásily soutěž neziskovek. Zákazníci mohli v jednotlivých obchodech společnosti Tesco hlasovat pro jeden ze tří místně příslušných projektů. Aktivita vítězné organizace v každém mikroregionu získala třicet tisíc korun. Také zbylé dvě organizace získaly finanční příspěvek na svou činnost - projekt, který skončil na druhém místě, získal šestnáct tisíc v české měně, aktivita na třetí pozici byla podpořena částkou ve výši desíti tisíc korun.

Spolek Kolumbus skončil v jednom z pražských mikroregionů na třetím místě. Získané peníze použije pro svou aktivitu ‚Ruku v ruce společně pro Prahu,‘ jejíž cílem je zlepšit péči o lidi, kteří se potýkají s duševní nemocí. Konkrétně se členové spolku snaží pomoci lidem, kteří mají blízko k úzdravě a z hospitalizace se již vrátili domů. Jedná se o svépomocnou terénní zdravotně – sociální službu, jejíž součástí jsou návštěvy v domácnostech a doprovody na místa, kam klienti organizace sami nemohou.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS