V bytech, ve kterých bydlí klienti Opavské charity trpící duševní nemocí, byl do konce minulého roku starý nábytek a nájemníci neměli peníze, aby si pokoje sami vybavili. Na přelomu loňského a letošního roku získala organizace dotaci na nákup nového vybavení od moravskoslezského hejtmanství, její klienti proto již budou žít v hezkém prostředí.

Charita Opava disponovala starým, vyřazeným a již opotřebeným nábytkem, který dostala kdysi dávno jako dar. Díky dotaci mohla svým klientům pořídit deset nových nábytkových sestav v celkové hodnotě 130 500 korun. „Věříme, že optimističtější prostředí bytu také přispěje k duševní pohodě a stabilizaci duševního onemocnění,“ je napsáno v projektu.

Moravskoslezský krajský úřad finančně podpořil také charitní chráněné bydlení zrakově postižených. Byty uživatelů nebyly vybaveny žádnou uzamykatelnou skříní, ve které by si mohli bezpečně uschovat cenné věci. Problém už je naštěstí minulostí, protože se vedení opavské charity rozhodlo použít získané finanční příspěvky na pořízení a zabudování bezpečnostních trezorů na klíč. Zrakově postižení využijí také další novinku pořízenou z dotace, stolní počítač se speciálním programem pro lidi s poruchou zraku.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS