V Pardubickém Café Robinson pracují lidé, kteří se potýkají s duševní nemocí. Protože se podniku daří, rozšířili jeho majitelé prostory a nakoupili lepší vybavení.

Nový salónek, díky kterému je kapacita kavárny větší o dvacet míst, lze využít k různým příležitostem. Posuvné dveře ho oddělují od zbytku pohostinství, je proto vhodný pro uzavřené setkání většího počtu lidí. Místnost může být využita například pro firemní či rodinné sešlosti a oslavy a také pro pracovní schůzky a konference, protože je vybavena dataprojektorem a plátnem.
 
V kavárně na zákazníky čeká nový nábytek – v salónku, u baru, i v předzahrádce. Kavárna je nově vybavena pečícími troubami, zákazníci si proto mohou pochutnat na domácím pečivu. O výrobky z pece projevili zájem i jiní lidé než jen návštěvníci podniku, a proto byl do Café Robinson pořízen termoport, který umožní hygienickou přepravu vyrobených potravin.

Kavárna zaměstnává lidi s handicapem, její zaměstnanci se většinou potýkají s duševní nemocí. Lidé se zdravotním postižením zde pracují na pozici barmanů, kuchařů, někteří zde také uklízejí. Celý tým zaměstnanců si hlavně přeje, aby byli zákazníci spokojeni.

Nejlepší věcí na všech těchto změnách však je, že díky programu na pečení a rozšířené kapacitě kavárny mohla vzniknout další pracovní chráněná místa, která dala práci třem lidem s handicapem,“ uvedla Michaela Venclová, tisková mluvčí sdružení Péče o duševní zdraví, které kavárnu provozuje. Veškeré novinky v Café Robinson si organizace mohla dovolit díky dotacím z Pardubického hejtmanství.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS