Organizace Green Doors uspořádala již počtvrté sbírku pod názvem Čistá Duše s cílem podpořit několik osob potýkajících se s duševní nemocí. Sbírka byla sice úspěšná jen částečně, ale díky finančnímu příspěvku podnikatele Antonína Kokeše pomohou její organizátoři sedmi lidem. Obdarovaní budou moci uskutečnit důležité životní kroky, které posunou jejich kariéru nebo osobní život významně dopředu.

Veřejnost měla několik možností, jak sbírku podpořit. Lidé si mohli ve vybraných kavárnách či pekárnách koupit smysluplné kafe nebo smysluplný preclík, přičemž malá částka z ceny každého nápoje či pečiva byla věnována projektu. Zájemci mohli dobrý záměr podpořit také zasláním finančního příspěvku na on-line účet.

Celkově se podařilo vybrat necelých 52 tisíc korun, což na splnění všech přání nestačilo. Zbytek peněz proto doplatila společnost Albi Česká republika, kterou vlastní zmíněný Antonín Kokeš.

Organizátoři kampaně měli už zpočátku vytipované osoby, kterým chtěli proplatit důležité životní kroky posunující jejich kariéru významně dopředu. Protože byla sbírka úspěšná, proplatí organizátoři školení Denise, která se tak stane lektorkou jógy pro děti. Vladimír absolvuje díky darovaným financím kurz, který mu umožní pracovat jako bytový designér. Sandra a její tři kamarádky z vybraných peněz zrealizují workshopy pro lidi trpící hraniční poruchou osobnosti.

Organizátoři sbírky se rozhodli podpořit ještě jednoho člověka navíc. Slečna Marie uspořádala v baru V. kolona benefiční výstavu na počest svého otce „Karel slaví narozeniny“. Výtěžek chce věnovat Tomášovi, který pracuje jako pomocný kuchař v restauraci Mlsná Kavka zaměřené na zaměstnávání lidí s psychickou poruchou. Tomáš si z peněz proplatí kurzy vaření, aby mohl v oboru pracovat i v budoucnu.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS