Opavská organizace Anima Viva i pražská organizace Fokus Praha začaly používat nový způsob získávání finančních prostředků. Lidé je nově mohou podpořit  prostřednictvím webového portálu Givt.cz - pokud zaevidují na  webu své nákupy ve spolupracujících e-shopech, získají sociální služby malou částku z každé utracené sumy.

Používat zmíněný webový portál je snadné. Stačí zvolit e-shop, na kterém uživatel plánuje provést nákup, poté organizaci, kterou chce podpořit, a následně nakoupit zboží. Vybraný internetový obchod konkrétní organizaci podpoří, aniž by zákazník musel zaplatit cokoliv navíc.

Zájemci si mohou vybrat z velkého množství e-shopů, je jich kolem patnácti set.  Na Givtu jsou zaregistrováni i takoví prodejci jako Knihy Dobrovský či Mall.cz. Zákazníci mohou podpořit několik tisíc dobročinných organizací. Dosud se touto cestou podařilo získat pro české neziskové organizace více než čtyři a půl milionu korun.

Lidé zaujatí projektem Givt si mohou stáhnout aplikaci, která jim při každé návštěvě zúčastněných e-shopů připomene, že nákupem mohou podpořit svou oblíbenou neziskovku.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS