Každým rokem získávají úspěšné české neziskové organizace ocenění Neziskovka roku. Letos se do semifinále soutěže v kategorii Velká neziskovka roku dostalo ostravské zařízení Mens Sana, které se věnuje péči o lidi s duševním onemocněním.

V rámci soutěže může hlasovat i veřejnost. Lidé mohou vybrat organizaci, která získá Cenu veřejnosti za rok 2019. Fanoušci Mens Sany ji mohou na webu ankety podpořit do 22. prosince. Pro vybranou neziskovou organizaci je možné hlasovat z jedné e-mailové adresy jen jednou. Vítězové obou soutěží budou vyhlášeni na slavnostním večeru Neziskovka roku 2019, který se bude konat 14. ledna 2020 v Malostranské besedě v Praze.


Naší snahou je, aby každý člověk nezávisle na svém hendikepu mohl žít smysluplný život,“ napsali lidé z Mens Sany. Organizace vznikla před 23 lety jako alternativa k velkokapacitním psychiatrickým léčebnám. Lidé s duševním onemocněním v ní nacházejí pomoc a podporu v běžném životě, zařízení jim poskytuje sociální služby, pracovní rehabilitaci, terapeutické, vzdělávací, aktivizační a motivační programy.

Soutěž Neziskovka roku pořádá od roku 2013 organizace Nadace rozvoje občanské společnosti. Jedná se o nezávislé prestižní ocenění pro profesionálně vedené neziskové organizace. Cílem pořadatelů je zvýšit kredit neziskových organizací ve společnosti a přispět k tomu, že i malé lokální organizace se stanou respektovaným partnerem pro komerční subjekty či státní správu.

Copyright © 2022 - Spolek KOLUMBUS