Iniciativa Na rovinu se snaží zlepšit životní úroveň lidí s duševním onemocněním. Mimo jiné chce změnit způsob, jak s nimi jednají zdravotníci, novináři, rodinní příslušníci a další, ne vždy je jejich přístup ideální a není jednoduché najít ten správný. Uvedeným cílovým skupinám nabízí speciální vzdělávací programy. Na konec roku si iniciativa připravila kurzy přímo pro lidi s duševním onemocněním, které se uskuteční v Praze.

Organizace má přichystány dva kurzy, jeden pro osoby trpící bipolární afektivní poruchou, druhý pro lidi, kteří se potýkají s psychotickým onemocněním, například se schizofrenií. V rámci série setkání se účastníci dozví podrobnosti o své nemoci a její léčbě. Zjistí, jak rozpoznat časné varovné příznaky a jak zabránit relapsu, tedy návratu onemocnění. Seznámí se se základy zdravého životního stylu. Celkovým cílem organizátorů je pomoci lidem s psychickými poruchami, aby začali vést plnohodnotný život.

Zájemci, kteří se chtějí dozvědět více o své nemoci, nemusí nic platit. V obou programech se s vyučujícími potkají celkem čtyřikrát, v druhé půli listopadu a na začátku prosince. Každé setkání bude trvat tři hodiny. Kapacita skupiny je celkem 15 lidí, má proto smysl si s registrací pospíšit. Přihlášení je možné provést na e-mailových adresách Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Bližší informace najdete na webových stránkách organizace Na rovinu: Kurz o bipolární poruše a Kurz o psychotickém onemocnění.

Copyright © 2020 - Spolek KOLUMBUS