Organizace Fokus Praha připravuje na podzim několik vzdělávacích programů zaměřených na problematiku duševního zdraví.

  • Nabídne cyklus přednášek na různá související témata: psychohygiena, léky, problematika závislostí atd.
  • Přednášející programu Lehčí život 2019 se budou zabývat zdravým životním stylem. Účastníci získají například inspiraci, jak správně cvičit nebo jak zdravě jíst.
  • Fokus Praha připravuje také pravidelná setkávání rodinných příslušníků lidí s duševním onemocněním, kde bude prostor ke sdílení zkušeností, starostí i radostí spojených s péčí o nemocného příbuzného.

Odborníci různých profesí, například psychiatři, psychologové nebo sociální pracovníci, budou na podzim přednášet v denním sanatoriu Fokus Praha. Každý čtvrtek počínaje 26. zářím bude pokaždé jeden odborník hovořit o tématech, která souvisejí s duševním zdravím. Přednášející se budou zabývat například příznaky a příčinami duševních poruch, problematikou závislostí, psychohygienou a zdravým životním stylem, vlivem kreativity na duševní zdraví, zotavením atd.  Přednášky budou začínat pokaždé v pět hodin. Zájemci si mohou sami vybrat, na které přednášky přijdou, účast je vhodné oznámit na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Se zásadami zdravého životního stylu se seznámí účastníci vzdělávacího programu Lehčí život 2019. První přednáška se uskuteční 8. října a další budou následovat každé úterý až do 10. prosince.   Jednotlivé besedy začnou o půl druhé, někdy je začátek naplánován na dvě. Přednášející se budou zabývat relaxací, zásadami správného cvičení a zdravého stravování, vlivem barev na psychiku, radami, jak hospodárně nakupovat, jak předcházet bolestem zad aj. Součástí bude také ochutnávka zdravého a zároveň chutného jídla. Organizátoři žádají zájemce o účast na přednáškách, aby se přihlásili prostřednictvím telefonních čísel 233 354 547 nebo 777 800 387.

Fokus Praha - komunitní tým Dolní Povltaví nabízí sérii setkání pro rodinné příslušníky lidí s duševním onemocněním. Zúčastnit se mohou rodiče, prarodiče, partneři, sourozenci a všichni další, kteří chtějí pomáhat svým blízkým s psychickou poruchou. Bude to bezpečný prostor, na kterém mohou sdílet starosti, životní zkušenosti i radosti spojené s péčí o nemocné blízké. U čaje nebo kávy si poskytnou vzájemnou podporu v často nelehkých životních situacích. Účastníci programu se také mohou poradit s odborníky z oblasti psychiatrie a sociální práce. Skupina je vhodná i pro ty, kteří mají teprve první zkušenosti s propuknutím nemoci u svého blízkého, protože se mohou  dozvědět více o možnostech pomoci a zorientovat se v problematice duševních nemocí. Kdokoliv se může kdykoliv v průběhu programu přidat. Setkání budou probíhat ve vybrané středy vždy od pěti hodin. První akce této série se uskuteční 26. září, poslední proběhne v červnu 2020. Bližší informace je možné získat na telefonním čísle 773 073 937 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Účastníci se budou scházet v Praze 8 - Kobylisy na adrese Bořanovická 302/10.


Copyright © 2020 - Spolek KOLUMBUS