Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví se zabývá péčí o lidi s duševní nemocí. Mezi svými klienty má i lidi, kteří se zabývají literární tvorbou. Aby jejich autorskou aktivitu podpořilo, vydává od letošního dubna časopis Zámezí, v němž publikuje prózu i poezii, kterou napsali. Navíc nyní připravuje kurz tvůrčího psaní, jenž se uskuteční 23. září v Praze od desíti hodin. Garantem a zároveň lektorem setkání je básník Jan Škrob, jenž poslední dobou za svou tvorbu sbírá nejrůznější ocenění. Lektorský tým dále tvoří členové redakční rady zmíněného časopisu.

„Chcete se účastnit něčeho mimořádného? Píšete, a nevíte, jak vměstnat svou tvůrčí energii do pravidelných a nicneříkajících prázdných řádků? To vás rádi naučíme, nebo si o tom aspoň popovídáme. Jedinečná možnost pro básníky i prozaiky se zkušeností s duševní nemocí i bez ní, se zkušeností se společenským odmítnutím i bez ní, vlastně s jakoukoliv zkušeností i bez ní,“ napsali s nadsázkou organizátoři workshopu.

Jaký bude mít tvůrčí dílna program? Na úvod se lektoři a účastníci navzájem seznámí a představí ukázky své dosavadní tvorby. Společně se zamyslí nad silnými a slabými stránkami jednotlivých autorů. Část programu bude věnována časopisu Zámezí, účastníci se dozví informace o možnostech, jak v něm publikovat. Společně budou psát články na téma příštího čísla časopisu, texty si přečtou a budou se věnovat vzájemné reflexi nově vytvořených děl. Členové redakční rady časopisu Zámezí se nebrání publikovat ve svém magazínu literární tvorbu, kterou účastníci během workshopu vytvoří.

Zájemci o účast na kurzu se mohou přihlásit na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Účast na workshopu je zdarma, je ale omezený počet účastníků. Akce se uskuteční v pražském Prostoru 39 na Řehořově 33/39.

Copyright © 2020 - Spolek KOLUMBUS