Ostrava je dnes zajímavým městem, ve kterém je možné navštívit poutavá místa a úctyhodné kulturní památky. Například v Porubě se můžete projít zámeckým parkem, uvnitř kterého stojí zámek, jenž je po kostele Sv. Václava druhou nejstarší památkou v Ostravě. Jedná se o neveliký zámeček, umístěný na severním svahu řeky Porubky. V současné době existují spekulace, že je zámek propojen s nedalekým kostelem Svatého Mikuláše tajnou středověkou chodbou. Výlet do porubského parku je možné ukončit v Kafárně na ulici U Oblouku, kterou provozuje obecně prospěšná společnost Spirála, jež se zaměřuje na zaměstnávaní lidí s duševní nemocí.

V kavárně si dávají záležet na kvalitě prodávaných produktů. Pro hosty připravili nabídku poctivých a osvěžujících limonád z bylinných sirupů Camellus. Sirupy vyrábí oblastní Charita v Červeném Kostelci, která zaměstnává zdravotně znevýhodněné lidi.

Spirála vyrábí pro Kafárnu také  limonády z bylinek (z meduňky, máty a šalvěje) vypěstovaných na vlastní zahrádce, která se nachází na Frýdecko-Místecku. Pozemek poskytla obecně prospěšné společnosti firma Vyncke, a to zdaleka není poslední oblast spolupráce. Lidé s duševní nemocí se také starají o lesopark, který Vyncke vlastní. Spirála má s bylinkami i jiné plány, chce jimi plnit vonná srdíčka, která bude prodávat na podzim.

Copyright © 2019 - Spolek KOLUMBUS