Paprsek naděje je středisko pečující o lidi s duševní nemocí, které spadá pod Oblastní Charitu Třebíč. Letos v květnu Paprsek uspořádal charitativní second hand. Akce se měla původně konat ve středu 15. května, ale kvůli nepřízni počasí byla přesunuta na pondělí 20. května. Oblečení k prodeji věnovali lidé spříznění se zařízením. „Déšť, smích, hudba a spousty oblečení, to vše bylo letos k vidění a poslechu na letošním ‚Sekáči‘ v Paprsku naděje,“ napsali organizátoři.

Předchozí dva ročníky sekáče se jmenovaly ‚Sekáč trochu jinak.‘ Letos byla akce kvůli nepřízni počasí menší, a proto se jmenovala ‚Sekáč trochu menší.‘ I přesto se akce návštěvníkům líbila. „Po celý den nás provázel nekonečný déšť, ale ani ten nás od prodeje oblečení z druhé ruky a opékání špekáčků neodradil,“ uvedli organizátoři.

Také výtěžek byl v letošním roce menší. Na výši získaných peněz ale organizátorům příliš nezáleží. Akce je především zaměřena na propagaci zařízení a zmírnění předsudků vůči lidem, kteří trpí duševním onemocněním.

Peníze ze všech tří ročníků sekáče byly použity ke zlepšení služeb sociální rehabilitace, které Paprsek Naděje poskytuje. Letošní zisk organizátoři věnují na společné grilování s klienty a jejich rodinnými příslušníky. Loni středisko pořídilo za výtěžek nová křesla do společenské místnosti.

Odpoledne na akci zahrál místní muzikant Lukáš Polakovič, který se podle pořadatelů postaral o skvělou náladu. V jednom ze stanů byl k vidění plakát s nejčastějšími předsudky ohledně duševních nemocí. V domečku na zahradě si mohli návštěvníci prohlédnout audiovizuální představení, které ukázalo, jak se může cítit člověk prožívající depresi. Součástí sekáče byla také módní přehlídka darovaného oblečení.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS