Jičínská pobočka organizace Péče o duševní zdraví oslavila na začátku června deset let existence. Její zaměstnanci při této příležitosti uspořádali odbornou konferenci na téma budoucnost psychiatrické péče na Jičínsku.

Řečníci hovořili o nových Centrech duševního zdraví, o deinstitucionalizaci psychiatrických nemocnic a o koncepci psychiatrické péče v Královehradeckém kraji. Ředitel pořádající organizace MUDr. Petr Hejzlar se zabýval reformou psychiatrické péče z obecného úhlu pohledu, o reformě v Královéhradeckém kraji hovořila Jana Králíková, transformaci Psychiatrické nemocnice Kosmonosy představila Alena Fialová a o konkrétní zkušenosti z praxe vznikajícího Centra duševního zdraví v Hradci Králové se podělila Petra Špryňarová.

Řečníci nastínili růžovou budoucnost psychiatrické péče. Organizátoři uvedli : „A teď už se jen těšíme, že ta budoucí péče o lidi s duševním onemocněním bude přesně taková, jako jsme o ní slyšeli v přednáškách našich milých hostů.“

S realizací konference pomohly i další organizace. „… mnohokrát děkujeme všem sponzorům akce. Židovské škole v Jičíně- Baševi o.p.s. děkujeme za poskytnutí prostor, CAFE AMOS za narozeninový dort, Vinotéce Mozaika za výborné víno a Vegeethouse za občerstvení v podobě zdravých pomazánek,“ uvedli lidé ze spolku Péče o duševní zdraví.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS