Psychiatrická léčebna v Bohnicích vyhlašuje další, v pořadí již patnáctý, ročník soutěže autorské literární tvorby Kouzelný klíč. Zúčastnit se může každý, kdo se léčí nebo léčil v léčebně nebo v jiném psychiatrickém zařízení České a Slovenské republiky. Svá díla mohou do soutěže přihlásit také pracovníci těchto zdravotnických zařízení.


Zájemci mohou organizátorům zaslat poezii i prózu na libovolné téma. Maximální rozsah přihlášené literární tvorby je v případě poezie pět básní, v případě prózy tři stránky A4.  Autorská díla je nutné zasílat nejpozději do 15. prosince. Díla je možné doručit pouze prostřednictvím e-mailu, a to na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Organizátoři nemohou přijímat díla skenovaná, ani psaná na papíře a poslaná poštou, nemají totiž kapacitu na jejich přepisování pro porotce a pro sborník.

Soutěžní díla jsou vždy hodnocena anonymně odbornou porotou, v níž zasedají členové Unie českých spisovatelů - literární kritik a historik, básníci a spisovatelé, překladatelé poezie. Výsledky soutěže budou vyhlášeny koncem března 2020 v jedné z českých nebo slovenských psychiatrických nemocnic.

Organizátoři pořádají soutěž proto, aby veřejnosti nabídli vhled do vnitřního světa lidí s duševní nemocí. Díla autorů s psychickou poruchou umožňují, aby jejich nezvyklé vidění a chápání světa pochopili i běžní lidé.„Dosavadní zkušenost se soutěží dokazuje její smysluplnost. Kvalita soutěžních příspěvků dokazuje, že úsilí vložené do organizace soutěže, vyhodnocení prací, přípravy a editace sborníku a slavnostního vyhlášení výsledků se zúročí,“ píší organizátoři.

Organizátoři upřesňují:
Vaši přihlášku zašlete e-mailem a nazvěte „Kouzelný klíč“. V těle e-mailu, prosím, napište jméno a příjmení autora, adresu bydliště, případně kontaktní adresu (urychlí to distribuci sborníku), telefon a e-mailovou adresu, informaci zda jste pacient či zaměstnanec a název psychiatrického zařízení. Dále připojte prohlášení, že se přihlašujete do soutěže.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS