Aktuality

Opavská organizace Anima Viva i pražská organizace Fokus Praha začaly používat nový způsob získávání finančních prostředků. Lidé je nově mohou podpořit  prostřednictvím webového portálu Givt.cz - pokud zaevidují na  webu své nákupy ve spolupracujících e-shopech, získají sociální služby malou částku z každé utracené sumy.

23. října se v Ústí nad Orlicí konala charitativní akce nazvaná Burza Filantropie. Neziskové organizace z města a okolí si připravily prezentace o projektech, na které chtěly získat dotaci, a zástupci místních firem se rozhodovali, zda je podpoří. Dotaci získalo několik organizací, také neziskovka Péče o duševní zdraví (PDZ).

Každým rokem získávají úspěšné české neziskové organizace ocenění Neziskovka roku. Letos se do semifinále soutěže v kategorii Velká neziskovka roku dostalo ostravské zařízení Mens Sana, které se věnuje péči o lidi s duševním onemocněním.

12. září se mohli lidé na náměstí v Havlíčkově Brodě potkat s odborníky z organizace Fokus Vysočina v rámci akce nazvané Den pro duševní zdraví. Kolemjdoucí se mohli zástupců sdružení zeptat na otázky související se sebevraždami, prevence takových činů byla hlavním smyslem setkání. Pořadatelé chtěli lidem například poradit, jak pomoci někomu, kdo si chce sáhnout na život.

Iniciativa Na rovinu se snaží zlepšit životní úroveň lidí s duševním onemocněním. Mimo jiné chce změnit způsob, jak s nimi jednají zdravotníci, novináři, rodinní příslušníci a další, ne vždy je jejich přístup ideální a není jednoduché najít ten správný. Uvedeným cílovým skupinám nabízí speciální vzdělávací programy. Na konec roku si iniciativa připravila kurzy přímo pro lidi s duševním onemocněním, které se uskuteční v Praze.

Ve druhé půli listopadu se v Hradci Králové uskuteční kurz psychiatrického minima akreditovaný Ministerstvem práce a sociálních věcí.  Se základy psychiatrie účastníky seznámí klinický psycholog Martin Halíř spolu s doktorem Petrem Hejzlarem, ředitelem pořádající organizace Péče o duševní zdraví (PDZ).

Půl roku trvala rekonstrukce vily na Humpolecké ulici v Pelhřimově, ve které už řadu let sídlí organizace Fokus Vysočina. Objekt, který je v majetku města a byl postaven v roce 1933, prošel obrovskou proměnou. Zaměstnanci a dobrovolníci organizace získali špičkové zázemí pro svou práci. Také klienti se mohou radovat, protože budou využívat služby Fokusu v luxusním prostředí.

Copyright © 2019 - Spolek KOLUMBUS