Aktuality

Tým Inspire Academy pořádá webináře na rozmanitá témata související s lidskou myslí. Na konec července (konkétně ve čtvrtek 29. července od sedmi) připravují jeho členové on-line seminář, ve kterém přední český psychiatr Radkin Honzák přiblíží vnitřní svět lidí, kteří trpí antisociální (disociální) poruchou osobnosti. Poruchou mysli, cítění či svědomí, která se dříve označovala jako psychopatie. Termínu se ale odborníci raději vyhýbají, protože mívá silný emocionální náboj, což platí i u některých dalších duševních poruch.

Antisociální porucha patří do kategorie duševních poruch, které nejsou viditelné a přinášejí problémy svému nositeli i jeho okolí. Wikipedie uvádí: „Psychopaté nejsou ve společnosti ihned rozeznatelní. Naopak mohou mít dobré společenské postavení (například diktátoři).“ Porucha znamená výraznou odchylku od způsobů, kterými člověk v konkrétní kultuře vnímá, cítí a utváří vztahy k druhým. Lidé, kteří jí trpí, mohou být citově chladní nebo mohou naopak projevovat přehnané city, může jim chybět svědomí a charakter, ...

Fotografie: Péče o duševní zdraví

Nově se sociální podnik Výměník spojený s organizací Péče o duševní zdraví pustil do prodeje zmrzliny.y.

Pracovníci pobočného spolku Péče o duševní zdraví – středisko Výměník pořídili za peníze vybrané z crowdfundingové kampaně nový mrazák a začali v červnu prodávat zmrzlinu ve vlastní kavárně Café Robinson. Nová zmrzlina je z kvalitních surovin.

Zdroj: Wiki commons

Konzultanti Green Doors (GD) pomáhají lidem s duševním onemocněním najít vhodné pracovní uplatnění. Pomáhají těm, kteří se po prodělané nemoci chtějí znovu vrátit do zaměstnání se stálým pracovním poměrem, hledají pracovní místo v chráněných podmínkách nebo se poohlížejí po tréninkovém zaměstnání.

Konzultant Green Doors vám bezplatně poskytne podporu šitou na míru dle toho, co potřebujete k tomu, abyste práci získali a udrželi,“ nabízí lidé z GD na svém webu.

Ředitel Charity Opava Jan Hanuš způsobil v pátek 30. dubna pozdvižení, když projížděl autem ulicemi Opavy a za sebou táhl vozík, na němž byl umístěn velký věnec májky s vlajícími stuhami.

Klienti a pracovních všech středisek opavské Charity se od roku 2013 pravidelně potkávají na začátku května na dvoře ředitelství organizace v Jaktaři. Každý rok se koná malá slavnost vítání jara, všichni společně každoročně postaví májku. Loni se ale akce kvůli epidemii nemoci covid-19 nekonala. Protože se zdálo, že se setkání neuskuteční ani letos, rozhodl se ředitel pro její náhradu. Místo akce u centra opavské Charity navštívil všechna střediska s cestovní májkou.

Na konci dubna se pracovníci Turnovského Fokusu radovali. Byla dokončena práce na nových prostorech, kde může organizace poskytovat služby klientům, které bolí duše. Prostory (nejen) severočeského Fokusu přivítaly první klienty 3. května.

V novém polyfunkčním centru bude sídlit Centrum denních služeb pro mentálně postižené a Sociálně terapeutická dílna pro lidi s duševní nemocí. Pracovníci Fokusu hned zpočátku naplánovali program služby Sociálně terapeutické dílny, chtějí vytvořit nabídku motivačních, aktivizačních a socializačních aktivit.

Příznivci organizace Fokus Praha podpořili její klienty darováním potravin. Darovali celkem tunu a sedm set kilogramů jídla, pití a drogerie. Nadační fond Avast organizaci věnoval významnou finanční podporu na úpravu a vylepšení venkovních konzultačních prostor jednoho z pražských Center duševního zdraví. Lidé mohou Pražský Fokus dále podpořit objednávkou stylových ponožek z e-shopu.

Nadační fond Avast věnoval pražskému Fokusu grant ve výši padesát tisíc korun v rámci nadačního programu Spolu se zaměstnanci 2020. Obdarovaná organizace peníze použila na vylepšení svého Centra duševního zdraví v Praze 8, konkrétně na zdokonalení zahrady, kde se pracovníci potkávají s klienty. 

Představitelky dětského oddělení psychiatrické nemocnice v Opavě zveřejnily program nemocnice na období letních prázdnin. „Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci covid-19 se bude program léčebně rehabilitačních pobytů přizpůsobovat centrálním epidemiologickým doporučením tak, abychom nezvyšovali riziko možné nákazy,“ uvedly.

Od poloviny července do konce měsíce se bude konat pobyt pro děti s poruchou schopnosti udržet moč nebo stolici. Od poloviny do konce srpna se lékaři zaměří na léčbu dětí, které mají poruchu pozornosti, jsou neurotické, hyperaktivní nebo mají problém se zařazením do společnosti. Druhý zmíněný program děti připraví na nástup do školy. Před pobytem je nutné zaplatit příspěvek ve výši tisíc korun.

Copyright © 2021 - Spolek KOLUMBUS