Aktuality

Fotografie: Facebook Výměníku

 Východočeský Výměník je sociální podnik, sociální služba a férový zaměstnavatel pro lidi s duševním i jiným onemocněním, které chce podporovat tak „... aby mohli žít a pracovat bez hospitalizací.“ Nyní jeho pracovníci spustili webový portál, který pomůže s propagací výrobků lidí s postižením.

Pracovníci o svém webu uvedli, že je moderní, krásný a hlavně plný všech potřebných informací o činnosti podniku. Návštěvníci webu se dozví bližší informace o firmě: „Co ve Výměníku dělají, jaké výrobky vznikají v šicí dílně, na čem pracují v technické dílně, jaké dobroty připravuje kavárna Robinson nebo jak funguje náhradní plnění pro firmy?

Zdroj fotografie: http://www.fokusopava.cz/

S pomocí dvou dotačních programů si opavská pobočka organizace Fokus pořídila nový automobil Peugeot 2008, se kterým rozšíří svou péči věnovanou lidem s bolavou duší. Nový dopravní prostředek využijí čtyři pracovníci Centra duševního zdraví Opava, mohou díky němu rychleji a pružněji cestovat tam, kde je to potřeba, převážně do domovů klientů. 

Organizace získala na pořízení automobilu, který pomůže ke zkvalitnění nabídky terénní sociální služby, grant ve výši tři sta tisíc korun. Auto je označeno logem organizace a logem Moravskoslezského kraje. Zvolené dotační programy jsou financovány z rozpočtu hejtmanství Moravskoslezského kraje.

Zdroj: Wikipedia commonspočítač

Pražská organizace Green doors (GD) se zaměřuje na pomoc lidem, kteří trpí psychickými potížemi. Pomocí nových služeb zapojuje své klienty do světa počítačů. Aktuálně spustila poradnu přes chat na Facebooku, zahájila rovněž počítačové kurzy.

Organizace nabízí klientům pomoc prostřednictvím Facebookového chatu, její pracovníci popsali službu slovy: „Dostanete odpovědi na otázky kolem duševního zdraví. Budete vědět, kam se dál obrátit. Zjistíte, na jakou podporu od státu máte nárok. Na jednání s úřady nebudete sami.“ Na poradnu se mohou obrátit nejen lidé s psychickými potížemi, ale i jejich blízcí.

Nakupujete on-line? A věděli jste, že nás tím můžete podpořit, aniž by vás to cokoliv stálo? 🙏Na odkaze http://bit.ly/30Kc-pro-Spolek-KOLUMBUS si přidejte Pomocníka a my za to dostaneme bonus 30 Kč. S givtím Pomocníkem pak můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné. Akce platí od 15. 9. do 17. 9. 2021.
Děkujeme za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku, vážíme si toho. 🍀

Zdroj fotografie: Facebook Výměníku

Středisko Výměník je pobočným spolkem východočeské organizace Péče o duševní zdraví. Poskytuje sociální služby převážně osobám s duševní poruchou. Nyní se jeho pracovníci pustili do projektu, jehož cílem je dlouhodobě podporovat pracovníky sociálních služeb, úřadů, nebo  kohokoliv, kdo pracuje s lidmi. Jedná se o arteterapeutickou skupinu s prvky supervize.

Cílem skupiny je propojit pracovníky různých profesí, rozvíjet tvořivost, vzájemně se podpořit, sdílet radosti i náročnost naší práce,“ napsali organizátoři a dodali: „Těšíme se na příjemně strávený čas v tak trochu jiném prostoru.“ Takzvaná arte skupina se bude scházet na adrese Lonkova 510 v Pardubicích.

Další on-line seminář týmu Inspire Academy se zaměří na emocionální zrání dítěte. Lektor a speciální pedagog Jiří Halda přinese důležité informace pro rodiče dětí, které nově nastupují do jeslí, školky či do školy. Jedná se totiž o nesmírně stresující a emočně silně náročné období. Magistr Halda mimo jiné poradí, jak poznat, jestli je na ní žáček již připravený.

Lektor a jeho posluchači se společně podívají na to, z čeho se skládají základní faktory v sociálním a emocionálním vývoji dítěte a jakými způsoby je dítěti zabezpečit. Přiblíží si i rozdíly mezi vývojem emocí u chlapců a dívek a výchovné praktiky, díky jimž lze v dítěti podpořit rozvoj pocitu vlastní individuality, tvořivé inteligence a adaptability na změny.

Copyright © 2022 - Spolek KOLUMBUS