Aktuality

Nakupujete on-line? A věděli jste, že nás tím můžete podpořit, aniž by vás to cokoliv stálo? 🙏Na odkaze http://bit.ly/30Kc-pro-Spolek-KOLUMBUS si přidejte Pomocníka a my za to dostaneme bonus 30 Kč. S givtím Pomocníkem pak můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné. Akce platí od 15. 9. do 17. 9. 2021.
Děkujeme za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku, vážíme si toho. 🍀

Zdroj fotografie: Facebook Výměníku

Středisko Výměník je pobočným spolkem východočeské organizace Péče o duševní zdraví. Poskytuje sociální služby převážně osobám s duševní poruchou. Nyní se jeho pracovníci pustili do projektu, jehož cílem je dlouhodobě podporovat pracovníky sociálních služeb, úřadů, nebo  kohokoliv, kdo pracuje s lidmi. Jedná se o arteterapeutickou skupinu s prvky supervize.

Cílem skupiny je propojit pracovníky různých profesí, rozvíjet tvořivost, vzájemně se podpořit, sdílet radosti i náročnost naší práce,“ napsali organizátoři a dodali: „Těšíme se na příjemně strávený čas v tak trochu jiném prostoru.“ Takzvaná arte skupina se bude scházet na adrese Lonkova 510 v Pardubicích.

Další on-line seminář týmu Inspire Academy se zaměří na emocionální zrání dítěte. Lektor a speciální pedagog Jiří Halda přinese důležité informace pro rodiče dětí, které nově nastupují do jeslí, školky či do školy. Jedná se totiž o nesmírně stresující a emočně silně náročné období. Magistr Halda mimo jiné poradí, jak poznat, jestli je na ní žáček již připravený.

Lektor a jeho posluchači se společně podívají na to, z čeho se skládají základní faktory v sociálním a emocionálním vývoji dítěte a jakými způsoby je dítěti zabezpečit. Přiblíží si i rozdíly mezi vývojem emocí u chlapců a dívek a výchovné praktiky, díky jimž lze v dítěti podpořit rozvoj pocitu vlastní individuality, tvořivé inteligence a adaptability na změny.

Tým Inspire Academy pořádá webináře na rozmanitá témata související s lidskou myslí. Na konec července (konkétně ve čtvrtek 29. července od sedmi) připravují jeho členové on-line seminář, ve kterém přední český psychiatr Radkin Honzák přiblíží vnitřní svět lidí, kteří trpí antisociální (disociální) poruchou osobnosti. Poruchou mysli, cítění či svědomí, která se dříve označovala jako psychopatie. Termínu se ale odborníci raději vyhýbají, protože mívá silný emocionální náboj, což platí i u některých dalších duševních poruch.

Antisociální porucha patří do kategorie duševních poruch, které nejsou viditelné a přinášejí problémy svému nositeli i jeho okolí. Wikipedie uvádí: „Psychopaté nejsou ve společnosti ihned rozeznatelní. Naopak mohou mít dobré společenské postavení (například diktátoři).“ Porucha znamená výraznou odchylku od způsobů, kterými člověk v konkrétní kultuře vnímá, cítí a utváří vztahy k druhým. Lidé, kteří jí trpí, mohou být citově chladní nebo mohou naopak projevovat přehnané city, může jim chybět svědomí a charakter, ...

Fotografie: Péče o duševní zdraví

Nově se sociální podnik Výměník spojený s organizací Péče o duševní zdraví pustil do prodeje zmrzliny.y.

Pracovníci pobočného spolku Péče o duševní zdraví – středisko Výměník pořídili za peníze vybrané z crowdfundingové kampaně nový mrazák a začali v červnu prodávat zmrzlinu ve vlastní kavárně Café Robinson. Nová zmrzlina je z kvalitních surovin.

Zdroj: Wiki commons

Konzultanti Green Doors (GD) pomáhají lidem s duševním onemocněním najít vhodné pracovní uplatnění. Pomáhají těm, kteří se po prodělané nemoci chtějí znovu vrátit do zaměstnání se stálým pracovním poměrem, hledají pracovní místo v chráněných podmínkách nebo se poohlížejí po tréninkovém zaměstnání.

Konzultant Green Doors vám bezplatně poskytne podporu šitou na míru dle toho, co potřebujete k tomu, abyste práci získali a udrželi,“ nabízí lidé z GD na svém webu.

Ředitel Charity Opava Jan Hanuš způsobil v pátek 30. dubna pozdvižení, když projížděl autem ulicemi Opavy a za sebou táhl vozík, na němž byl umístěn velký věnec májky s vlajícími stuhami.

Klienti a pracovních všech středisek opavské Charity se od roku 2013 pravidelně potkávají na začátku května na dvoře ředitelství organizace v Jaktaři. Každý rok se koná malá slavnost vítání jara, všichni společně každoročně postaví májku. Loni se ale akce kvůli epidemii nemoci covid-19 nekonala. Protože se zdálo, že se setkání neuskuteční ani letos, rozhodl se ředitel pro její náhradu. Místo akce u centra opavské Charity navštívil všechna střediska s cestovní májkou.

Copyright © 2021 - Spolek KOLUMBUS