Aktuality

Fokus Praha připravuje měsíční psychoterapeutický stacionář. Fokus Vysočina se snaží vést své klienty ke sportu, Baobab ke zdravému vaření. Bona se svým pacientům s duševní nemocí snaží zajistit kola z druhé ruky.

Centrum duševního zdraví Podskalí zahájilo svůj provoz. Ostravská Mens Sana vyzvala k prevenci bezdomovectví, organizace Spirála ze stejného města prosí veřejnost o finanční podporu. Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví vydalo nové číslo literárního časopisu a nabídlo svým klientům on-line kurz.

Organizace Fokus Praha získala od radnice městské části Praha 7 byt v ulici U Studánky, který následně díky finančnímu příspěvku společnosti Damaris a jejího Nadačního fondu Agora 7 zrekonstruovala. Od letošního února je bydlení k dispozici klientům Fokusu, kteří trpí duševní nemocí a díky bytu si osvojí dovednosti potřebné pro péči o vlastní domácnost.

Hradec Králové navštívil na konci února odborník na moderní psychiatrii Padraig O´Beirne z Irska. Lidem z organizace Péče o duševní zdraví přinesl mnoho inspirace a motivace.

Nebýt virové pandemie, navštěvovali by lidé z ústeckého střediska organizace Péče o dušení zdraví (PDZ) střední školy s preventivním vzdělávacím programem ‚Duševní nemoc? No neblázni!‘. Cílem projektu je připravit studenty na situaci, kdy se u nich nebo u někoho v jejich okolí rozvine psychická porucha.

Sociální podnik ABC Servis Pardubice patří východočeskému sdružení Péče o duševní zdraví a zaměstnává lidi, kteří trpí psychickými potížemi. Dosud se staral hlavně o úklid, nově svým zákazníkům nabízí také praní a žehlení.

Jako lidé se zkušeností s duševním onemocněním a současně se zkušeností se současným modelem  péče o duševní zdraví chceme vyjádřit podporu probíhající reformě péče o duševní zdraví,“ napsali lidé z několika organizací, které sdružují osoby potýkající se s psychickými poruchami. 

Copyright © 2020 - Spolek KOLUMBUS